Zmarł ks. kan. Zygmunt Mularski

W piątek, 27 stycznia 2023 r. w 73. roku życia i 49. roku kapłaństwa zmarł śp. ks. kan. Zygmunt Mularski, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gwoźnicy Górnej. 

Przebieg uroczystości pogrzebowych śp. ks. kan. Zygmunta Mularskiego:

  • 29 stycznia 2023 r. (niedziela) godz. 16.00 – Eksporta
  • 30 stycznia 2023 r. (poniedziałek) godz. 12.00 – Msza św. pogrzebowa

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele pw. Św. Antoniego Padewskiego w Gwoźnicy Górnej.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie…

Ksiądz Kanonik Zygmunt Mularski, urodził się 2 czerwca 1950 r. w Pstrągówce jako syn Tomasza i Antoniny Piękoś. Egzamin dojrzałości złożył w 1968 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Strzyżowie. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, gdzie odbył studia filozoficzno-teologiczne. Święcenia kapłańskie przyjął w Jaśle z rąk biskupa Stanisława Jakiela w dniu 16 czerwca 1974 r.

Po święceniach pełnił następujące posługi:

03.07.1974 – 24.06.1976: wikariusz parafii w Kamieniu
25.06.1976 – 30.06.1978: wikariusz parafii w Domaradzu
01.07.1978 – 23.09.1978: wikariusz parafii w Gorzycach Tarnobrzeskich
24.09.1978 – 30.06.1980: wikariusz parafii w Lesku
01.07.1980 – 30.06.1985: wikariusz parafii w Wielowsi
01.07.1985 – 30.06.1988: rezydent św. Trójcy w Rzeszowie
01.07.1988 – 30.04.1993: proboszcz parafii w Trzebusce
01.05.1993 – 17.08.2001: proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Bieczu
18.08.2001 – 22.08.2009: proboszcz parafii w Trzebownisku
23.08.2009 – 16.08.2020: proboszcz parafii w Gwoźnicy Górnej
Od 17.08.2020 r. przebywał na emeryturze i posługiwał w parafii w Gwoźnicy Górnej

Ks. Kanonik Zygmunt Mularski uzyskał także stopień licencjata kościelnego z katechetyki na KUL. Oprócz posługi duszpasterskiej w parafiach pełnił wiele ważnych funkcji kościelnych. Był m.in. diecezjalnym wizytatorem katechetycznym, wicedziekanem dekanatu bieckiego, członkiem z wyboru Rady Kapłańskiej Diecezji Rzeszowskiej. Za swoją gorliwą posługę kościelną i społeczną został odznaczony przez władze kościelne w 1986 r. godnością Expositorium Canonicale, a w roku 1991 otrzymał przywilej noszenia Rokiety i Mantoletu. Od 2018 r. był kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej w Strzyżowie.

Deo gratias!

PROGRAM PIELGRZYMKI DO WARSZAWY 5-7 maja 2023 r.

(więcej…)

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna jest czynna:

od wtorku do piątku
7.30-7.50 oraz 17.00-17.30

w soboty (szczególnie przygotowanie do sakramentu małżeństwa)
8.00-9.00 

Kancelaria jest nieczynna w poniedziałki, w uroczystości i święta kościelne oraz w I. piątki miesiąca.

Kontakt z księdzem dyżurującym jest możliwy poprzez telefon komórkowy o numerze 694 856 363.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4. Niedziela Zwykła – 29.01.2023

(więcej…)

INTENCJE MSZALNE – 4. Niedziela Zwykła 29.01.2023

(więcej…)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Słowa Bożego – 22.01.2023

(więcej…)

INTENCJE MSZALNE – 3. Niedziela Zwykła 22.01.2023

(więcej…)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2. Niedziela Zwykła – 15.01.2023

(więcej…)

INTENCJE MSZALNE – 2. Niedziela Zwykła 15.01.2023

(więcej…)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Chrztu Pańskiego – 8.01.2023

(więcej…)
Idź do góry