Fara Biecz

Fara Biecz

(0 comments, 13 posts)

This user hasn't shared any profile information

Dodane przez Fara Biecz

INTENCJE MSZALNE | 19.06.-26.06.2016 r.

 

Niedziela – 19.06.2016r. – XII niedziela zwykła r. C

7:00

7:00

+ Jan Hycnar

+ Wanda i Władysław Szufnara; Antonina i Walenty Bylinowski

8:30

8:30

8:30

+ Stanisław Kwiatkowski

+ Elżbieta Przybyłowicz

O błog. Boże dla sióstr z Róży bł. Karoliny Kózkówny

10:00

10:00

+ Krystyna Kosiba

Dziękczynna w 5 r. ślubu dla Joanny i Arkadiusza z prośbą o zdrowie, błog. Boże i o zdrowie dla dzieci

11:30

11:30

+ Jan Rutana

O błog. Boże dla młodzieży kl. III Gimnazjum i ich rodzin ze Strzeszyna i Szkoły nr 2 w Bieczu

16:00 + Ryszard Patrzyk

(więcej…)

WYCIECZKA – zmiana terminu na 18.06.2016!!!

UWAGA! WYCIECZKA ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 18 CZERWCA. ZBIÓRKA O 8.45 POD PLEBANIĄ.

WYCIECZKA – PLAKAT 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11. NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 16.00 Msza św.
 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy – kapłana i doktora Kościoła, we wtorek bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika, w środę bł. Jolantę – dziewicę, w piątek św. Alberta Chmielowskiego – zakonnika.
 • W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie pragniemy poinformować Parafian, że do naszej parafii przybędzie 25-osobowa grupa młodzieży z Francji. W związku z tym po dwie osoby zostaną przekazane do 11 Rodzin (wybranych poprzez losowanie) oraz trzy osoby do Sióstr Sercanek. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzinom, które zadeklarowały się przyjąć młodzież i przepraszamy, że nie wystarczy ich dla wszystkich. Wynika to z faktu, że do naszej parafii miało być skierowanych 50 osób. Cieszymy się jednak i z tego, bo do naszego dekanatu jeszcze tylko w ośrodku rekolekcyjnym w Lipinkach będzie przebywać grupa 25 osób. Pozostałe parafie nie będą miały okazji przyjęcia młodzieży. Ks. Marek w tym tygodniu zadzwoni do wszystkich naszych Rodzin z informacją.
 • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia jubileuszowej uroczystości ku czci św. Jadwigi Królowej. Szczególnie J.E.ks. biskupowi Kazimierzowi Górnemu za odprawienie Mszy św. w intencji naszej wspólnoty parafialnej oraz wygłoszenie Słowa Bożego, Bieckiej Kapitule Kolegiackiej, ks. dr. Zbigniewowi Pałce i ks. Grzegorzowi Dąbrowskiemu, Sodalicji św. Jadwigi Królowej, Dyrekcji, Nauczycielom oraz młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu, chórowi kolegiackiemu oraz przybyłym Parafianom – wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10. NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 16.00 Msza św.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy w Oktawie Bożego Ciała uczestniczyli w Mszach św. i procesjach eucharystycznych. Szczególnie dziękujemy Panom niosącym baldachim oraz Paniom z Sodalicji św. Jadwigi Królowej niosącym relikwie św. Jadwigi Królowej – Patronki naszego miasta. Ponadto lektorom, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki i chłopcom dzwoniącym dzwonkami. Wszystkim serdeczne – Bóg zapłać.
 3. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać: w środę Jadwigę Królową. Uroczystości w tym roku będą wyjątkowe, ponieważ w tym roku mija 15 lat od nadania imienia św. Jadwigi Królowej Zespołowi Szkół Zawodowych w Bieczu oraz 10 lat od sprowadzenia do naszej Kolegiaty Jej relikwii oraz zakończenia prac stanu surowego budynku św. Jadwigi. W związku z tymi wydarzeniami Dyrektor Szkoły wraz z młodzieżą przygotowała, jak co roku, odpowiedni program dla Uczniów Szkoły. Przypomnę tylko, że kilka lat temu została opracowana  i wytyczona przez Panią Dyrektor trasa św. Jadwigi, jak też z jej inicjatywy przez 10 lat odbywał się w Szkole Wojewódzki Konkurs Recytatorski i Plastyczny. W tym roku dla nas o godz. 17.00 przez Biecz przejedzie karoca z zaprzęgiem konnym z królową Jadwigą przed Kolegiatę, gdzie zostanie przekazana królowi Władysławowi Jagielle. Następnie cały orszak królewski będzie uczestniczył w Mszy św. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian od dzieci do najstarszych, do uczestnictwa w tym religijnym wydarzeniu. Ostatnio bowiem stara się nam narzucić organizowanie w kościele świeckich uroczystości, nie związanych z kultem Pana Boga i powagą miejsca. Po Mszy św., jak zawsze, ucałowanie relikwii św. Jadwigi Królowej oraz rozdanie obrazków, a dla dzieci cukierków. Zapraszamy.
 4. W środę po Mszy św. zbiórka ministrantów, a w piątek o godz. 17.00 spotkanie oazy.

INTENCJE MSZALNE | 5.06.-12.06.2016 r.

Niedziela – 05.06.2016r. – X niedziela zwykła r. C

7:007:00 + Anna Kulewicz 2 r. śm.Dziękczynna z prośbą o błog. Boże i opiekę MB dla Katarzyny i Dawida w 3 r. ślubu
8:308:30

8:30

O zdrowie, błog. Boże i za zmarłe siostry z Róży P. Marii StachuraO zdrowie, błog. Boże i za zmarłe siostry z Róży św. Jadwigi Królowej

Dziękczynna z prośbą o szczęśliwe zbiory i zachowanie od klęsk żywiołowych z poświęcenia granic Strzeszyn – kapliczka u P. Rybowicz

10:0010:00 + Maria i Władysław Dyląg+ Michalina i Stanisław Ryczek
11:3011:30

11:30

+ Maria i Jan Haberek+ Anna Przepióra 2 r. śm. i Bogumił Rybowicz w dniu imienin

Dziękczynna za beatyfikację s. Klary Szczęsnej

16:00 + Ryszard Patrzyk

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9. NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 przyjęcie kandydatów do grona Ministrantów, a po jej zakończeniu procesja eucharystyczna z odśpiewaniem Litanii Loretańskiej. W związku z tym po południu nie będzie już nabożeństwa majowego tylko o godz. 16.00 Msza św. We wtorek zakończenie nabożeństw maryjnych, a od 1 czerwca po Mszy św. wieczorowej będziemy odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału Parafian w modlitwie w świątyni, jak też do odmawiania indywidualnego w domach.
 • Codziennie w Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. procesja z odśpiewaniem Litanii do Matki Boskiej, a następnie do Serca Pana Jezusa. W czwartek uroczyste zakończenie Oktawy z błogosławieństwem dzieci, wianków i ziół. Zachęcamy do licznego udziału Wiernych w tych modlitwach i procesjach.
 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w środę wspomnienie św. Justyna – Męczennika; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (z tej racji nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), a w sobotę  wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W przyszłą niedzielę będziemy mieli możliwość zapoznania się z postacią bł. s. Klary Ludwiki Szczęsnej współzałożycielki Zgromadzenia naszych Sióstr Sercanek oraz ucałowania jej relikwii.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy przed Mszami świętymi a do chorych pojedziemy w pierwszy piątek od godz. 8.00. Po wieczorowej Mszy św. adoracja i czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież. Zapraszamy.
 • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w czwartek w Mszy św. i procesji eucharystycznej ulicami parafii św. Anny. Szczególnie serdecznie dziękujemy Sodalicji św. Jadwigi Królowej i Lektorom za niesienie relikwii, Ministrantom, Lektorom, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwonkami. Bóg zapłać.
 • W czwartek po Mszy św. wieczorowej spotkanie kandydatów, ministrantów i oazy.
 • Msza św. dziękczynna z prośbą o szczęśliwe zbiory i zachowanie od klęsk żywiołowych z poświęcenia granic Strzeszyn kapliczka u p. Rybowicz zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.30.

 

INTENCJE MSZALNE | 29.05.-5.06.2016 r.

 Niedziela – 29.05.2016r. – IX niedziela zwykła r. C

7:00 + Domicela, Helena i Stanisław Lach
8:308:30

8:30

+ Kazimierz Grzesik rocz. śm.+ Maria Słowakiewicz

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże dla rodzin i zachowanie od klęsk żywiołowych z poświęcenia granic kapliczka u P. Augustyn

10:00 

10:00

Dziękczynna z prośbą o błog. Boże i potrzebne łaski dla Celiny i Janusza w1 r. ślubu

+ Katarzyna i Antoni Patrzyk

11:3011:30 + Emil 13 r. śm.O błog. Boże i szczęśliwe zbiory z poświęcenia pokarmów dla mieszkańców Korczyna-Góra
16:00 + Robert Sowiński 23 r. śm. i Adolf Sowiński

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 16.00 Msza św.
 2. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: w czwartek Uroczystość Bożego Ciała, nasz odpust parafialny. Msza św. w o godz. 7.00. Następnie główna uroczystość o godz. 8.30 w parafii klasztornej św. Anny z procesją eucharystyczną ulicami tamtejszej parafii. Zapraszamy na nią jak największą ilość naszych Parafian. Jest to bowiem publiczne wyznanie wiary w Chrystusa obecnego pod postacią chleba i wina. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe, a po nim o godz. 16.00 Msza św. W Oktawie Bożego Ciała od piątku do niedzieli procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczorowej z odśpiewaniem Litanii Loretańskiej (czyli w Oktawie nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17.30, lecz po Mszy św. wieczorowej). W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w nich Parafian, w tym szczególnie dzieci pierwszokomunijne i młodzież, która otrzymała sakrament Bierzmowania.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie dzieci.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się przyjęcie kandydatów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Wciąż trwają zapisy kolejnych kandydatów na ministrantów – prosimy o zgłoszenie u uczących księży.
 5. Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla rodzin i zachowanie od klęsk żywiołowych z poświęcenia granic kapliczka u Państwa Augustyn zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Msza św. o Boże błogosławieństwo i szczęśliwe zbiory z poświęcenia pokarmów dla mieszkańców Korczyna – Góra zostanie odprawiona w niedzielę 29 maja o godz. 11.30.

INTENCJE MSZALNE | 22.05.-29.05.2016 r.

Niedziela – 22.05.2016r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

7:00 + Teofil i Julia Wszołek
8:308:30

 

8:30

+ Włodzimierz Felkiel 23 r. śm.O błog. Boże, szczęśliwe urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych z poświęcenia granic Strzeszyn kapliczka u P. Klesyk

+ Maria Słowakiewicz 1 r. śm.

10:0010:00 + Marian Przepióra 10 r. śm.+ Tadeusz Kalisz 2 r. śm.
11:30

11:30

Dziękczynna z prośbą o błog. Boże i zdrowie dla Józefy Dudela z ok. 100 rocz. urodzin+ Helena Rybowicz w dniu imienin
16:00 + Ryszard Patrzyk

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 • Dziś po południu o godz. godz. 15.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 16.00 Msza św. Zapraszamy Parafian do udziału w nabożeństwie majowym również w dni powszednie o godz. 17.30.
 • Dziś kończy się okres Wielkanocny. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać; jutro drugi dzień Zesłania Ducha Świętego jako święto NMP – Matki Kościoła. Msze św. jak w dni powszednie, ponieważ nie jest to święto obowiązkowe. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 • Msza św. o błogosławieństwo Boże, szczęśliwe urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych z poświęcenia granic Strzeszyn – kapliczka u p. Klesyk zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.30.
 • W piątek po Mszy św. spotkanie kandydatów na ministrantów.
 • Organizowany jest wyjazd na koncert „Jednego serca – jednego Ducha” do Rzeszowa w Uroczystość Bożego Ciała. Informacje i zapisy u ks. Marka.
Fara Biecz's RSS Feed
Idź do góry