Dariusz Weryński

Dariusz Weryński

(0 comments, 163 posts)

This user hasn't shared any profile information

Dodane przez Dariusz Weryński

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu – 10.12.2017

 • Przeżywamy czas Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy do licznego udziału w Mszach świętych roratnich o godz. 17.00. Najbliższa niedziela Gaudete rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 • Dziś gościmy w naszej parafii Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek. Na każdej Mszy św. dzielą się z nami świadectwem posługi wśród niewidomych oraz przybliżają charyzmat zgromadzenia.
 • W liturgii Kościoła w środę wspomnienie św. Łucji, w czwartek św. Jana od Krzyża oraz rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.
 • W piątek po Mszy św. zbiórka kandydatów, ministrantów oraz lektorów.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się instalacja nowych kanoników gremialnych i honorowych Kapituły Bieckiej.
 • W zakrystii są do nabycia świece Caritas – mniejsze po 5 zł., większe po 12 zł.
 • W piątek 22 grudnia spowiedź parafialna w godz. od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.00. W tym dniu także odwiedzimy chorych z racji świąt Bożego Narodzenia.Prosimy o zgłaszanie w zakrystii dodatkowych osób, które pragną przyjąć sakramenty święte.
 • Dziś o godz. 16.00 w hali sportowej w Bieczu uroczysty finał projektu „60+ NOWY WIEK KULTURY”.
 • W najbliższy czwartek, czyli 14 grudnia zapraszamy na koncert kwartetu polskiego DEUTSCHE OPER BERLIN, który odbędzie się w naszej świątyni o godz. 18.00 w ramach Gorlickiej Jesieni Muzycznej.
 • W przyszłą niedzielę 17 grudnia Gorlicka Grupa Biegowa, podczas sztafety charytatywnej „Biegam – pomagam” na rzecz Aleksandry i Jakuba Musiał, przeprowadzi przy naszym kościele zbiórkę charytatywną na ten cel.
 • Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu zaprasza na spotkanie z podróżnikiem w najbliższą środę o godz. 15.00.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać strażakom z Korczyny za usunięcie pajęczyn z naszej świątyni.
 • W najbliższą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy Panie ze Strzeszyna, które zgłosiły się do sprzątania kościoła.

INTENCJE MSZALNE II Niedziela Adwentu – 10.12.2017

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu – 3.12.2017

 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Narodzenia. Jest to równocześnie pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy Parafian do licznego udziału w Mszach świętych roratnich oraz śpiewu Godzinek. Szczególnie gorąco zapraszamy dzieci do udziału w roratach o godz. 17.00. Prosimy, aby przynosiły ze sobą lampiony, a za obecność będą otrzymywać obrazki.
 • W liturgii Kościoła w poniedziałek wspomnienie św. Barbary. We wtorek od godz. 16.00 będziemy przeżywać godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, jako kontynuację codziennego uwielbienia Pana Jezusa przez parafie diecezji rzeszowskiej. Po adoracji Msza św. We wtorek rozpoczyna się także Triduum modlitw dla młodzieży żeńskiej, przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W środę wspomnienie św. Mikołaja. Na ten dzień na Mszę św. wieczorną i spotkanie ze św. Mikołajem zapraszamy dzieci i młodzież działające w naszych grupach parafialnych: ministrantów, lektorów, oazę i KSM. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Mimo że w tym dniu nie mamy obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej, to bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w niej zwłaszcza dziewczęta i kobiety.
 • W piątek na Mszy św. wieczorowej rozdanie medalików dzieciom przygotowującym się do przyjęcia po raz pierwszy Komunii świętej, dlatego zapraszamy na tę chwilę dzieci wraz z rodzicami. Odmówiona zostanie ponadto nowenna do św. Jadwigi Królowej i ucałowanie jej relikwii.
 • Na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej wyłożone są papierowe reklamówki. Jest to akcja świąteczna Caritas polegająca na tym, aby każdy kto chce pomóc rodzinom mniej zamożnym wziął je do domu, wypełnił zaproponowanymi artykułami i odniósł do kościoła, a my zawieziemy je do potrzebujących rodzin.
 • W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze misyjne w cenie 5 zł. Od przyszłej niedzieli będą sprzedawane świece Caritas – mniejsze po 5 zł., większe po 12 zł.
 • W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek. Na każdej Mszy św. podzielą się z nami świadectwem posługi wśród niewidomych oraz przybliżą charyzmat zgromadzenia. Będzie to możliwe dzięki naszej rodaczce siostrze Leoni. Gorąco zachęcamy do wsparcia modlitewnego i materialnego Sióstr.
 • W niedzielę 17 grudnia Gorlicka Grupa Biegowa, podczas sztafety charytatywnej „Biegam – pomagam” na rzecz Aleksandry i Jakuba Musiał, przeprowadzi przy naszym kościele zbiórkę charytatywną na ten cel.

INTENCJE MSZALNE I Niedziela Adwentu – 3.12.2017

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Chrystusa Króla 26.11.2017

 • Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W związku z tym na Mszy św. o godz. 10.00 nie będzie kazania dla dzieci, natomiast po Mszy św. będą rozdawane obrazki.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Narodzenia. Jest to równocześnie pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 • W liturgii Kościoła w czwartek obchodzimy Święto św. Andrzeja Apostoła.
 • W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy codziennie przed Mszą św., a w piątek od godz. 16.00. W piątek po Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez KSM. W tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych z racji pierwszego piątku, ale będą one przed Świętami Bożego Narodzenia. Dokładny termin podamy w późniejszym czasie.
 • W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolników i misyjne (rolników w cenie 20 zł, misyjne w cenie 5 zł).
 • Od jutra Panowie Kościelny i Organista będą odwiedzać nasze domy przynosząc opłatki świąteczne. Pan Organista rozpocznie od Strzeszyn-Wilczak, a Pan Kościelny od Korczyna-Skała. Prosimy o życzliwe przyjmowanie ich w domach oraz składanie dobrowolnych ofiar za ich całoroczną pracę dla parafii.
 • Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Gorlicach informuje o licznych ostatnio przypadkach zaczadzeń i zwraca się z apelem o ostrożność w korzystaniu z urządzeń grzewczych, a także o dokonywanie regularnych przeglądów instalacji.
 • Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu zaprasza dzieci w wieku do lat 6 na zajęcia w ramach Bibliotecznego Klubu Malucha w każdy poniedziałek w godz. od 15.00 do 17.30 w tymczasowej siedzibie przy ul. Rynek 7.

INTENCJE MSZALNE Niedziela Chrystusa Króla – 26.11.2017

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 33. Niedziela Zwykła – 19.11.2017

 • Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. W miesiącu listopadzie modlimy się za naszych zmarłych codziennie po Mszy św. wieczornej oraz w wypominkach rocznych w każdą niedzielę przed Sumą. W piątek o godz. 16.30 Nieszpory za zmarłych połączone z wypominkami.
 • W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W związku z tym na Mszy św. o godz. 10.00 nie będzie kazania dla dzieci, natomiast po Mszy św. będą rozdawane obrazki.
 • W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP, w środę św. Cecylii, w piątek św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, Męczenników Wietnamskich.
 • We wtorek obchodzimy dzień Imienin naszego księdza Proboszcza Janusza. Dostojnemu Solenizantowi składamy serdeczne życzenia obfitości darów Ducha Świętego, Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej w życiu kapłańskim i osobistym.
 • Jutro o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji darczyńców, którzy złożyli ofiarę na spalony dom państwa Zawlików oraz w intencji strażaków, którzy przeprowadzili zbiórkę. W piątek o godz. 17.30 spotkanie grupy oazowej.
 • W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników i misyjne (rolników w cenie 20 zł, misyjne w cenie 5 zł).
 • Burmistrz Biecza zaprasza wszystkich słuchaczy Bieckiego Uniwersytetu Złotego Wieku na wykład edukacyjny pod hasłem „Profilaktyka zdrowia”, który wygłosi dr n. med. Franciszek Rachel. Wykład odbędzie się 23 listopada o godz. 15.00 w czytelni tymczasowej siedziby Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu ul. Rynek 7.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w Remizie OSP w Bieczu odbędzie się spotkanie edukacyjne „Profilaktyka raka jelita grubego”. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

INTENCJE MSZALNE 33. Niedziela Zwykła – 19.11.2017

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 32. Niedziela Zwykła – 12.11.2017

 • Dzisiaj przeżywamy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. W miesiącu listopadzie modlimy się za naszych zmarłych codziennie po Mszy św. wieczornej oraz w wypominkach rocznych w każdą niedzielę przed Sumą, zaś w każdy piątek miesiąca listopada o godz. 16.30 śpiewamy Nieszpory za zmarłych wraz z wypominkami.
 • W następną niedzielę będziemy przeżywać I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.
 • W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek św. Benedykta, Jana, Matusza, Izaaka i Krystyna, w piątek św. Elżbietę Węgierską – zakonnicę; w sobotę bł. Karolinę Kózkównę – dziewicę i męczennicę, Patronkę naszej diecezji.
 • W sobotę o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 • W niedzielę 26 listopada o godz. 16.00 w Remizie OSP w Bieczu odbędzie się spotkanie edukacyjne „Profilaktyka raka jelita grubego”. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

INTENCJE MSZALNE 32. Niedziela Zwykła – 12.11.2017

(więcej…)

Dariusz Weryński's RSS Feed
Idź do góry