Dariusz Weryński

Dariusz Weryński

(0 comments, 260 posts)

This user hasn't shared any profile information

Dodane przez Dariusz Weryński

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 32. Niedziela Zwykła – 11.11.2018

 • Obchodzimy dzisiaj Święto 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na program patriotyczny w wykonaniu Chóru parafialnego. Po Mszach św. zbiórka do puszek w ramach jesiennej zbiórki na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po Mszy św. o godz. 16.00 w domu parafialnym zakończenie Kursu przedmałżeńskiego. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Ubogich.
 • Przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych przed Mszą św. wieczorną o godz. 16.30 oraz w wypominkach rocznych w każdą niedzielę przed Sumą, zaś w każdy piątek listopada śpiewamy Nieszpory za zmarłych.
 • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzeszynie zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych „Wieczór z pieśnią dla Niepodległej”, które odbędzie się dzisiaj o godz. 16.30 w budynku szkoły w Strzeszynie. Wspólnemu śpiewaniu będzie towarzyszył akompaniament.
 • Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Urząd Miejski w Bieczu zapraszają mieszkańców Gminy Biecz na konsultacje społeczne z tematyki pozyskiwania środków unijnych. Spotkanie odbędzie się w piątek w godz. 8.30-11.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego przy ul. Załawie 6B.
 • KALENDARZ LITURGICZNY
  – poniedziałek: św. Jozafata Kuncewicza, BM;
  – wtorek: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, MM;
  – sobota: św. Elżbiety Węgierskiej, Z.

INTENCJE MSZALNE 32. Niedziela Zwykła – 11.11.2018

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31. Niedziela Zwykła – 4.11.2018

 • Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 16.00 w domu parafialnym kolejna katecheza w ramach Kursu przedmałżeńskiego.
 • W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek w ramach jesiennej zbiórki na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
 • W następną niedzielę będziemy obchodzić Święto 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na program patriotyczny w wykonaniu Chóru parafialnego. Prosimy o wywieszenie flagi państwowej.
 • Serdecznie dziękujemy Zakładowi Komunalnemu w Bieczu za przygotowanie ołtarza polowego na cmentarzu oraz Bieckiemu Centrum Kultury za przygotowanie nagłośnienia w Uroczystość Wszystkich Świętych. Składamy Bóg zapłać panom kościelnemu i organiście oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza.
 • Przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych przed Mszą św. wieczorną o godz. 16.30 oraz w wypominkach rocznych w każdą niedzielę przed Sumą, zaś w każdy piątek miesiąca listopada śpiewamy Nieszpory za zmarłych.
 • Dziękujemy tradycyjnie państwu Grądalskim i Dzikim oraz panu Kazimierzowi Wędrychowiczowi za chryzantemy do kościoła – Bóg zapłać.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza św. dziękczynna w intencji uczestników Pielgrzymki śladami św. Jadwigi do Budapesztu – z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Rodzin. Po Mszy św. Nowenna do św. Jadwigi i ucałowanie relikwii.
 • W piątek o godz. 16.00 spotkanie Oazy, a po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

INTENCJE MSZALNE 31. Niedziela Zwykła – 4.11.2018

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30. Niedziela Zwykła – 28.10.2018

 • Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych. W związku ze zmianą czasu od jutra nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, a po nim Msza św. wieczorna, która w okresie zimowym będzie odprawiana o godz. 17.00. Kancelaria parafialna w okresie jesienno-zimowym jest czynna od wtorku do piątku w godz. 7.30-8.00 i od 16.00-16.30 oraz w soboty od 8.00 do 9.00. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 • W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. do południa w porządku niedzielnym, zaś po południu Msza św. o godz. 14.00 na cmentarzu, a po niej procesja i modlitwy za zmarłych. Mszy św. o godz. 16.00 w tym dniu nie będzie. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do tej Uroczystości poprzez Spowiedź św., która odbędzie się w środę od godz. 16.00. W tym dniu kancelaria popołudniu będzie nieczynna.
 • W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Popołudniu Msza św. o godz. 17.00, po niej procesja wewnątrz kościoła i modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny – jeden w danym dniu. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, Komunia św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i w intencjach Ojca świętego oraz pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencji zmarłych. W pozostałe dni do końca miesiąca możemy zyskać odpust cząstkowy. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych zmarłych przed Mszą św. wieczorną oraz w wypominkach rocznych, które będą odczytywane w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30. Wypominki listopadowe połączone z różańcem w intencji zmarłych będą odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 16.30. W każdy piątek miesiąca listopada o godz. 16.30 – przed Mszą świętą będą śpiewane Nieszpory za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów swoich najbliższych, o grobach kapłanów, a także o zapomnianych mogiłach. Na stolikach wyłożone są kartki na wypominki.
 • W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Prosimy wszystkich obchodzących pierwsze piątki i soboty, a zwłaszcza młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, aby do sakramentu spowiedzi przystąpić we środę przed Uroczystością Wszystkich Świętych, a w piątek i sobotę przystąpić do Komunii św. W piątek od godz. 8.00 ks. Stanisław uda się z posługą sakramentalną do chorych.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Msza św. w intencji Koła Łowieckiego Grabina z Biecza.

INTENCJE MSZALNE 30. Niedziela Zwykła – 28.10.2018

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29. Niedziela Zwykła – 21.10.2018

 • Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Jak co roku Grupa Misyjna organizuje loterię, z której dochód zostanie przeznaczony na misje. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Po Mszy św. o godz. 16.00 w domu parafialnym Kurs przedmałżeński. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła.
 • Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.30.
 • Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc duchowej pomocy naszym zmarłym. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich. Na stolikach wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypisywanie na nich imion bliskich zmarłych. Wypominki roczne są odczytywane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30.
 • W kalendarzu liturgicznym wspominamy w poniedziałek św. Jana Pawła II.
 • W sobotę o godz. 9.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Biecza, ze Strzeszyna i z Korczyny.
 • W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu, dlatego w przyszłą niedzielę Msze św. będą już odprawiane według czasu zimowego.

INTENCJE MSZALNE 29. Niedziela Zwykła – 21.10.2018

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28. Niedziela Zwykła – 14.10.2018

 • Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa. Z Dniem Papieskim jest ściśle związana budowa tzw. „żywego pomnika Jana Pawła II”. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin. W diecezji rzeszowskiej jest 58 stypendystów. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek. Po Mszy św. o godz. 16.00 Kurs przedmałżeński, spotkanie w domu parafialnym.
 • Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.30.
 • W piątek o godzinie 8.00 Msza święta dziękczynna, z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski na zakończenie kadencji Samorządu Gminy Miasta Biecz.
 • W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Jak co roku Grupa Misyjna organizuje loterię, z której dochód zostanie przeznaczony na misje. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję i składanie fantów na loterię – można to uczynić do środy w zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za szczęśliwe zbiory od mieszkańców Ścibórki o godz. 8.30 oraz za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla mieszkańców Rynku o godz. 10.00, zaś w intencji Pielgrzymów do Lichenia na Sumie o godz. 11.30.
 • Na stolikach wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypisywanie na nich imion bliskich zmarłych. Jednocześnie przypominamy, że wypominki roczne są odczytywane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30. Osoby zainteresowane dodaniem imion swoich bliskich do odczytywania w niedzielę, prosimy o wyraźne zaznaczenie na kartce wypominkowej które mają być wyczytywane w listopadzie, a które w ciągu całego roku.
 • W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. Teresę od Jezusa;

– wtorek – św. Jadwigę Śląską;

– środa – św. Ignacego Antiocheńskiego;

– czwartek – św.  Łukasza Ewangelisty, modlimy się za pracowników służby zdrowia;

– sobota – św. Jana Kantego.

 • 16 października o godz. 16.00 w budynku szkoły w Strzeszynie oraz 17 października w remizie OSP w Korczynie odbędzie się spotkanie kandydatów Małopolskiego Ruchu Samorządowego do Rady Miejskiej i Rady Powiatu.

INTENCJE MSZALNE 28. Niedziela Zwykła – 14.10.2018

(więcej…)

Dariusz Weryński's RSS Feed
Idź do góry