Dariusz Weryński

Dariusz Weryński

(0 comments, 246 posts)

This user hasn't shared any profile information

Dodane przez Dariusz Weryński

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25. Niedziela Zwykła – 22.09.2018

 • We wtorek, w naszej parafii przeżywać będziemy peregrynację relikwii św. Stanisława Kostki z okazji 450. rocznicy śmierci patrona dzieci i młodzieży. Okazją jest także zwołany na październik w Rzymie Synod Biskupów, poświęcony młodzieży i rozeznawaniu powołania. Relikwie zostaną nam przekazane przez parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach.
  Program peregrynacji:
  Wtorek o godz. 17.50  przyjęcie relikwii i Msza święta. Po Mszy ucałowanie relikwii. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z katechezą i czuwaniem do godz. 21.00.
  Środa – Msza święta na zakończenie peregrynacji o godz. 17.00, po Mszy przekazanie relikwii św. Stanisława Kostki do parafii w Rożnowicach. Gorąco zapraszam wszystkich Parafian, szczególnie dzieci i młodzież (kandydatów do bierzmowania), rodziców i nauczycieli.
 • Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone na konserwację figur.
 • W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 • W sobotę odpust w parafii św. Michała Archanioła w Binarowej.
 • Kalendarz liturgiczny: w czwartek wspomnienie św. Wincentego A Paulo; w piątek św. Wacława; w sobotę Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 • W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Budapesztu śladami Św. Jadwigi Królowej.
 • W najbliższą niedzielę taca – zgodnie z prośbą Księdza Biskupa – będzie przeznaczona  na ośrodek „Caritas” w Myczkowcach.
 • 7 października (niedziela) obchodzić będziemy Święto Matki Bożej Różańcowej. W naszej parafii Odpust. Po Mszy świętej o godz. 16.00 rozpoczniemy cykl katechez przedmałżeńskich (kurs przedmałżeński).
 • Burmistrz Biecza oraz Sołtys Strzeszyna zapraszają mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się 30 września (niedziela) o godz. 15.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzeszynie.

INTENCJE MSZALNE 25. Niedziela Zwykła – 22.09.2018

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24. Niedziela Zwykła – 16.09.2018

 • Dzisiaj w Sanktuarium w Dębowcu uroczystości odpustowe. Suma odpustowa z poświęceniem wieńców o godz. 11.00. Więcej szczegółów na stronie internetowej Saletynów.
 • Dziś po każdej mszy świętej składka do puszek na Radio Via.
 • 18 września 2018r. rozpoczyna się peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki. W naszej parafii peregrynacja relikwii 25 września 2018r.
 • W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 • W piątek o godz. 17.00 spotkanie grupy oazowej.
 • Kalendarz liturgiczny: we wtorek Święto św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży; w czwartek wspomnienie Męczenników Koreańskich; w piątek Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

INTENCJE MSZALNE 24. Niedziela Zwykła – 16.09.2018

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23. Niedziela Zwykła – 9.09.2018

Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna VIII Tydzień Wychowania w Polsce, pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Również dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej kwartet wokalny „Vyshyvanka z Ukrainy. Gorąco ich witamy. Na Sumie poświęcenie ziarna na zasiew.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
We wtorek modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny przed 100-ą rocznicą odzyskania Niepodległości.
W piątek po mszy wieczornej spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
W sobotę o godz. 10.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania ze Szkoły w Strzeszynie.
Najbliższa niedziela poświęcona będzie Środkom Społecznego Przekazu.
Kalendarz liturgiczny: w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej; w czwartek św. Jana Chryzostoma, BD; w piątek święto podwyższenia Krzyża Świętego; w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej.
Taca w najbliższą przeznaczona będzie na konserwację figur Apostołów.
Burmistrz Biecza oraz Sołtys Korczyny zapraszają wszystkich mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w niedzielę 16 września 2018r. o godz. 14.30.

INTENCJE MSZALNE 23. Niedziela Zwykła – 9.09.2018

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22. Niedziela Zwykła – 2.09.2018

Dziś po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
Jutro o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu i dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korczynie, a o godz. 18.00 dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzeszynie. Zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli na Eucharystię, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok nauki.
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. Po Mszy św. w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. 
W  piątek, od godz. 8.00 ks. Stanisław uda się  z  posługą sakramentalną do chorych. 
W tym tygodniu odbędą się spotkania parafialnych grup duszpasterskich: w środę po mszy wieczornej spotkanie Grupy Misyjnej, w piątek spotkanie KSM, na które zapraszamy dotychczasowych KSM-owiczów, ale także wszystkie osoby powyżej 14 roku życia, które chciałyby należeć do tej wspólnoty.
W przyszłą sobotę po mszy św. wieczornej nowenna do św. Jadwigi Królowej i ucałowanie jej relikwii. Po nabożeństwie spotkanie Sodalicji św. Jadwigi.
W najbliższą niedzielę na Sumie poświęcenie ziarna na zasiew. W parafii Narodzenia NMP w Libuszy Odpust.
Również w najbliższą niedzielę gościć będziemy kwartet wokalny „Vyshyvanka z Ukrainy. Kwartet występował min. W Niemczech i Francji. W Polsce w różnych miastach min. w Krakowie.
Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, PD; w sobotę święto Narodzenia NMP.
W dniach od 9 do 15 września br. przeżywać będziemy VIII Tydzień Wychowania w Polsce, „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”.
Od 6-9.09.2018r. w Tarnowcu odbędą się uroczystości odpustowe.
Dyrektor Biblioteki Biecz zaprasza na Narodowe Czytanie 2018, które odbędzie się 7 września o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki. Fragmenty PRZEDWIOŚNIA Stefana Żeromskiego czytane będą przez Zespół teatralny Gorlickiego Centrum Kultury.

INTENCJE MSZALNE 22. Niedziela Zwykła – 2.09.2018

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21. Niedziela Zwykła – 26.08.2018

Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Po mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się w naszym kościele koncert pieśni cerkiewnych w wykonaniu uczestników międzynarodowych warsztatów śpiewu chóralnego Nowicanto w Nowicy, z udziałem greckokatolickiej młodzieży z Polski, Słowacji i Ukrainy.
Do piątku Msze św. w dni powszednie o godzinie 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi przed nabożeństwami.
Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Moniki; we wtorek św. Augustyna; w środę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, dzień Nowenny do MB Nieustającej Pomocy. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.
W następny poniedziałek rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny, dlatego w najbliższy piątek od godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
Od przyszłej niedzieli zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. z homilią o godz. 10.00.
W dniach 13-14 października 2018r. Sodalicja Świętej Jadwigi organizuje pielgrzymkę autokarową do Budapesztu –  Śladami Św. JadwigiKoszt 200 zł. Cena obejmuje autokar, ubezpieczenie, nocleg i przewodnika. Zapisy do połowy września.  

INTENCJE MSZALNE 21. Niedziela Zwykła – 26.08.2018

(więcej…)

Dariusz Weryński's RSS Feed
Idź do góry