Dariusz Weryński

Dariusz Weryński

(0 comments, 147 posts)

This user hasn't shared any profile information

Dodane przez Dariusz Weryński
Biecz5

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28. Niedziela Zwykła – 15.10.2017

 • Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę święto św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w piątek św. Jana Kantego, w sobotę bł. Jakuba Strzemię.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną. Jak co roku Grupa Misyjna organizuje loterię, z której dochód zostanie przeznaczony na misje. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję i składanie fantów na loterię. Fanty można składać do środy w zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za szczęśliwe zbiory od mieszkańców Ścibórki o godz. 8.30; oraz za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla mieszkańców Rynku o godz. 11.30.
 • Na stolikach wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypisywanie na nich imion bliskich zmarłych. Jednocześnie informujemy, że wypominki roczne będą odczytywane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30, a nie jak dotychczas w czasie środowej nowenny do Matki Bożej. Osoby zainteresowane dodaniem imion swoich bliskich do odczytywania w niedzielę, prosimy o wyraźne zaznaczenie na kartce wypominkowej które mają być wyczytywane w listopadzie, a które w ciągu całego roku.
 • Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyłączyli się do zbiórki na poszkodowanych pożarem domu, a także strażakom, którzy w jej przeprowadzeniu pomogli. Zebrane pieniądze zostały przekazane rodzinie. W rozmowie telefonicznej państwo Zawlikowie wyrazili głęboką wdzięczność wobec wszystkich ofiarodawców.
 • Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie na plebanię wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w spektaklu religijnym pt. „Za Światłem do Betlejem”, który zostanie przedstawiony 2 lutego przyszłego roku. Zapraszamy rodziny wraz z dziećmi, a zwłaszcza rodziny dzieci I-komunijnych.
 • W kinie Farys w Bieczu można obejrzeć film religijny pt. „Dwie korony”, przybliżający postać św. Maksymiliana Marii Kolbego. Projekcja filmu do wtorku. Serdecznie polecamy.
 • Pani poseł Barbara Bartuś zaprasza na spotkanie otwarte z udziałem niezależnego dziennikarza i publicysty Witolda Gadowskiego, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w domu katechetycznym przy Bazylice w Gorlicach.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się w Gorlicach IV Marsz dla Życia i Rodziny. Szczegóły na afiszu w gablocie. Gorąco zachęcamy do udziału.
DCIM100MEDIADJI_0019.JPG

INTENCJE MSZALNE 28. Niedziela Zwykła – 15.10.2017

(więcej…)

DCIM100MEDIADJI_0010.JPG

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27. Niedziela Zwykła – 8.10.2017

 • Przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Serdecznie zapraszamy na 20.00 do naszej świątyni na wieczornicę poświęconą osobie św. Jana Pawła II przygotowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 • W miesiącu październiku zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek św. Wincentego Kadłubka, w piątek bł. Honorata Koźmińskiego. W piątek bp Edward obchodzi dzień swoich imienin – pamiętajmy w modlitwach o biskupie pomocniczym naszej diecezji.
 • W piątek o godz. 17.00 spotkanie grupy oazowej.
 • W sobotę 14 października w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Serdecznie zapraszamy, szczególnie nauczycieli i wychowawców.
 • Przypominamy, że dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na poszkodowanych tragedią pożaru domu państwa Zawlik. Wszystkich parafian prosimy o wsparcie.
 • W najbliższą sobotę udamy się z pielgrzymką parafialną do Częstochowy. Wyjazd o godz. 5.30 z przystanku na Rynku, powrót ok. godz. 22.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 • Pani Beata Bochnia serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w spektaklu religijnym pt. „Za Światłem do Betlejem”, na spotkanie 16 października po Mszy św. wieczornej na plebanię. Spektakl zostanie przedstawiony 2 lutego 2018 r. Szczególnie zapraszamy rodziny wraz z dziećmi (mile widziane rodziny dzieci I-komunijnych).
 • Burmistrz Biecza informuje, że w tym tygodniu na terenie gminy zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych: w poniedziałek w Bieczu, w piątek w Korczynie i Strzeszynie. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bieczu.
20170831_102235623_iOS

INTENCJE MSZALNE 27. Niedziela Zwykła – 8.10.2017

(więcej…)

różaniec

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26. Niedziela Zwykła – 1.10.2017

 • W naszej parafii przeżywamy dziś odpust z racji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. O godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Na sumie procesja różańcowa po świątyni. Po południu nie będzie już nabożeństwa różańcowego, Msza św. o godz. 16.00.
 • W tym tygodniu przeżywamy I-szy piątek i I-szą sobotę miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. Prosimy, aby z Sakramentu Pokuty szczególnie skorzystali studenci, którzy rozpoczynają nowy rok akademicki. Po Mszy św. w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ks. Stanisław odwiedziny chorych rozpocznie od godz. 8.00. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski.
 • W miesiącu październiku zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Uczestniczące w różańcu dzieci tradycyjnie będą otrzymywać okolicznościowe naklejki.
 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu; w czwartek św. Faustynę Kowalską, w sobotę Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.
 • W przyszłą niedzielę na sumie nowenna do św. Jadwigi Królowej i ucałowanie jej relikwii.
 • W najbliższą sobotę zachęcamy do wyjazdu i wzięcia udziału w modlitwie ramach akcji Różaniec do granic. Tych, którzy nie mogą wyjechać by modlić się w kościołach stacyjnych, zapraszamy do modlitwy w naszym kościele o godz. 14.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do członków Róż Różańcowych, dzieci oraz młodzieży. W tym dniu dzieci z klas III otrzymają swoje różańce w ramach przygotowań do I Komunii św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, którzy po nabożeństwie będą mieli swoje spotkanie.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka pieniędzy dla dotkniętych tragedią pożaru domu Matyldy i Daniela Zawlik. Zbiórka zostanie przeprowadzona po Mszach św. przez strażaków ochotników z Korczyny. Dotkniętą nieszczęściem rodzinę otaczamy naszą modlitwą, a wszystkich parafian prosimy o wsparcie.
 • Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy – na Jasną Górę – w roku 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, w sobotę – 14 października. W programie pielgrzymki jest nawiedzenie Sanktuarium, Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, czas na modlitwę i zwiedzanie Klasztoru na Jasnej Górze. Wyjazd o godz. 5.30 a powrót ok. godz. 22.00. Koszt wyjazdu – zawierający koszty przejazdu, parkingów, ubezpieczenie oraz ofiarę na Klasztor na Jasnej Górze – 60 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer PESEL potrzebny do ubezpieczenia.
 • Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Bieczu zaprasza chętne dzieci i młodzież do bezpłatnego uczestnictwa w licznych sekcjach zainteresowań. Szczegółowe informacje na plakatach. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Bieczu zaprasza w piątek 6 października o godz. 19.00 do kina FARYS na spektakl muzyczny pt. „Leśmian” w wykonaniu aktorów i muzyków z warszawskiego Teatru SCENA. Wstęp wolny.
OŁTARZ

INTENCJE MSZALNE 26. Niedziela Zwykła – 1.10.2017

(więcej…)

Biecz5

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25. Niedziela Zwykła – 24.09.2017

 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa; w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w czwartek wspomnienie św. Wacława, w piątek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę wspomnienie św. Hieronima. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 11.30 pod przewodnictwem ks. Stanisława Ruszela – proboszcza Bazyliki z Gorlic i Dziekana dekanatu gorlickiego.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Zapraszamy do uczestnictwa w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Zachęcamy również do odmawiania tej modlitwy w naszych domach.
 • W następną sobotę (7 października) wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą w ramach akcji Różaniec bez granic. Pielgrzymi udają się do wyznaczonych kościołów stacyjnych w całej Polsce. W naszej diecezji są 4 kościoły stacyjne: Gładyszów, Zdynia, Krempna i Polany. Wydarzenie rozpocznie się w kościołach stacyjnych konferencją o godz. 10.30, po niej nastąpi Msza św., zaś o godz. 14.00 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa wzdłuż granic. Serdecznie zachęcamy do indywidualnego wyjazdu i wzięcia udziału w modlitwie w kościołach stacyjnych. Tych, którzy nie mogą wyjechać, zapraszamy do modlitwy w naszym kościele o godz. 14.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do członków Róż Różańcowych, dzieci oraz młodzieży. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
 • Informujemy Rodzinę, że Msze św. Gregoriańskie za śp. Marię Wszołek będą odprawiane poza parafią od 1. października. Najbliższych prosimy o uczestnictwo w Mszach świętych i przyjmowanie Komunii św. za zmarłą. Przy tej okazji pragniemy poinformować o możliwości zamawiania intencji mszalnych na obecny i przyszły rok. Istnieje także możliwość zamówienia Mszy św. Gregoriańskich odprawianych w naszej świątyni. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Dariuszem.
 • W sobotę o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 • W sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Grupy Apostolskiej założonej przez ks. Tadeusza Kardysia. Serdecznie zapraszamy.
Biecz1

INTENCJE MSZALNE 25. Niedziela Zwykła – 24.09.2017

(więcej…)

DCIM100MEDIADJI_0013.JPG

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24. Niedziela Zwykła – 17.09.2017

 • Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży; we wtorek wspomnienie NMP z La Salette, Pojednawczyni Grzeszników, w środę wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Hasang i Towarzyszy, w czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio.
 • W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka lektorów, a w piątek spotkanie ministrantów oraz grupy oazowej.
 • W środę 20 września o godz. 19.30 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy pana Arkadiusza Bialica, należącego do czołówki polskich organistów, zdobywcy wielu nagród na międzynarodowych konkursach organowych. Serdecznie zapraszamy.
 • W sobotę o godz. 12.00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta Msza św. z okazji Jubileuszu 160-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieczu.
 • Burmistrz Biecza oraz Sołtys Korczyny i Sołtys Strzeszyna zapraszają wszystkich mieszkańców obu sołectw na Zebrania Wiejskie, które odbędą się w dniu dzisiejszym w Korczynie o godz. 16.00 w Remizie OSP Korczyna oraz o godz. 18.00 w budynku Szkoły w Strzeszynie.
biecz12

INTENCJE MSZALNE 24. Niedziela Zwykła – 17.09.2017

(więcej…)

Dariusz Weryński's RSS Feed
Idź do góry