Dariusz Weryński

Dariusz Weryński

(0 comments, 324 posts)

This user hasn't shared any profile information

Dodane przez Dariusz Weryński

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019

 • Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiejsza składka przeznaczona na cele inwestycyjne. O 15.40 nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy św. o godz. 16.00 w Domu Parafialnym spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki po sanktuariach alpejskich.
 • W czwartek przypada nasz odpust parafialny – Boże Ciało. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msza św. o godz. 7.00. Następnie o godz. 9.00 główna Msza św. i procesja ulicami naszych parafii. Zapraszamy na nią jak największą ilość Parafian – jest to publiczne wyznanie wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne w strojach, strażaków, panie z Sodalicji św. Jadwigi do niesienia Relikwii. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania, aby w tym dniu w pełni uczestniczyć we Mszy św. W czasie procesji będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa, więc popołudniu nabożeństwa czerwcowego już nie będzie. O godz. 16.00 Msza św.
 • W Oktawie Bożego Ciała nie będzie procesji z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczorowej ze względu na prace prowadzone przy kościele. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w Eucharystii i nabożeństwie czerwcowym.
 • W Boże Ciało o godz. 16.45 z Rynku wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego Serca – Jednego Ducha. Są jeszcze wolne miejsca.
 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: jutro wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, Z; w piątek św. Alojzego Gonzagi, Z.
 • Msze św. na zakończenie roku szkolnego zostaną odprawione: we wtorek o godz. 18.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Strzeszynie i Korczynie, w środę o godz. 8.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu. Gorąco zachęcamy do udziału dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się we wtorek od godz. 17.00. Bardzo serdecznie prosimy Rodziców o dopilnowanie dzieci i młodzieży, aby z tej racji przystąpiły do spowiedzi i uczestniczyły w Mszy św., dziękując Panu Bogu za wszelkie łaski uzyskane w roku szkolnym.
 • Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza we wtorek po Mszy św. wieczorowej.
 • Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi oraz Zarządowi Banku Spółdzielczego w Bieczu za ofiarę w kwocie 15 000 zł na konserwację figur Apostołów.
 • Burmistrz Biecza informuje o zbiórce odpadów wielkogabarytowych, która odbędzie się w dniach 24-28 czerwca br. w Bieczu oraz w Korczynie i Strzeszynie. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bieczu.

INTENCJE MSZALNE Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Zesłanie Ducha Świętego – 9.06.2019

 • Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres Wielkanocny. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.40.
 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: jutro drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, jako święto NMP Matki Kościoła. Ponieważ nie jest to święto obowiązkowe Msze św. o godz. 6.30, 7.30 i 8.30 oraz o 18.00. Prosimy o zapoznanie się z intencjami mszalnymi na ten dzień. We wtorek wspomnienie św. Barnaby Apostoła, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek bł. Michała Kozala, BM. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
 • 20 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 9.00 w naszej Kolegiacie. Po niej odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie na ścianie Ratusza od strony kościoła, drugi na Rynku przy kapliczce św. Floriana, trzeci na skrzyżowaniu ulic Grodzkiej i Piekarskiej, czwarty przy ul. Kazimierza Wielkiego. Dwa pierwsze ołtarze na Rynku przygotowuje nasza parafia, a pozostałe dwa parafia św. Anny w Bieczu. Gorąco prosimy parafian z tego rejonu o przygotowanie ołtarzy. W razie jakiejkolwiek potrzeby związanej z przygotowaniem ołtarzy, prosimy o zgłaszanie się do księży, pana kościelnego, siostry zakonnej.
 • W Boże Ciało jest organizowany wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego Serca – Jednego Ducha. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Koszt 20 zł.
 • W piątek o godz. 16.45 spotkanie Grupy Oazowej.
 • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji mieszkańców Korczyna – Nowa Wieś zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00, zaś z intencji poświęcenia pokarmów Strzeszyn – Szkoła o godz. 11.30.
 • W sobotę odbędzie się pielgrzymka dzieci I-komunijnych wraz z rodzicami do sanktuarium w Miejscu Piastowym, do Soliny i Myczkowiec. Wyjazd o godz. 6.45 ze Strzeszyna i o 7.00 z Rynku.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 w Domu Parafialnym spotkanie organizacyjne dla wszystkich uczestników pielgrzymki po sanktuariach alpejskich. Prosimy wszystkich o dokonanie pełnej wpłaty.
 • W dniach 14-15.06 br. odbędzie się na obiekcie MOSiRu w Krynicy-Zdroju Forum Ewangelizacyjne. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną pogłębić swoją wiarę i jeszcze bardziej przylgnąć do Jezusa Chrystusa jako jedynego Pana i Zbawiciela. Szczegóły na ulotkach, które znajdują się na stoliku z gazetami.
 • W dniu 2 lipca jest organizowana Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Zachęcamy Dyrektorów oraz Nauczycieli do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Stanisława Pałki, proboszcza w Rożnowicach.

INTENCJE MSZALNE Zesłanie Ducha Świętego – 9.06.2019

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Wniebowstąpienie Pańskie – 2.06.2019

 • Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. O 15.40 nabożeństwo czerwcowe. Dzisiejsza zbiórka do puszek na poszkodowanych przez powódź.
 • W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Do chorych ks. Stanisław uda się od godz. 8.00. Spowiedź od godz. 17.00.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego.
 • KALENDARZ LITURGICZNY: w poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy MM, w środę św. Bonifacego BM, w sobotę św. Jadwigi, Królowej. Z tej okazji zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 12.00, z udziałem kanoników Kapituły Bieckiej. Po Mszy św. ucałowanie Relikwii, krótki program teatralny w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi w Bieczu. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej uroczystości. Codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji poświęcenia pokarmów Strzeszyn – Góra zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
 • Msza św. dziękczynna w intencji młodzieży z naszej parafii, która w tym roku przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania – o światło Ducha Świętego i chrześcijańską dojrzałość w codziennym życiu dla nich i ich Rodzin zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
 • Od środy rozpoczną się Msze św. gregoriańskie za śp. Eugeniusza Falarza, odprawiane poza naszą parafią. Rodzinę zapraszamy do kościoła na modlitwę w intencji Zmarłego.
 • Parafia składa serdeczne Bóg zapłać za materiał i przygotowanie rusztowania do konserwacji figur Apostołów panu Prezesowi Krzysztofowi Trochimowiczowi firmy Biofactory w Bieczu za połowę drewna, panu Kazimierzowi Dudzie, panu Ryszardowi Bochenkowi za montaż i panu Mateuszowi Dzikiemu za udzieloną pomoc.

INTENCJE MSZALNE Wniebowstąpienie Pańskie – 2.06.2019

(więcej…)

Informacja o przetargu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019

 • Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe, a po nim Msza św. Zachęcamy do śpiewu Litanii Loretańskiej w kościele oraz przy naszych kapliczkach przydrożnych. Nabożeństwo majowe w czwartek i w piątek o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – Msza św. o godz. 8.30 odprawiana jako intencja dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz potrzebne łaski w intencji sióstr z Róży św. Jadwigi Królowej oraz p. Magdaleny Bochenek, z okazji 110. rocznicy jej utworzenia. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 • W tym tygodniu wypadają tradycyjne Dni Krzyżowe. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a następnie procesja, w czasie której będziemy śpiewać Litanię Loretańską. W tych dniach nie będzie nabożeństwa majowego o 17.30.

W poniedziałek z intencji mieszkańców ulicy Bochniewicza, Ścibórki, Wilczaka, Kalisówki oraz Korczyny – Nowa Wieś.

We wtorek z intencji mieszkańców Podwala i Wapnisk, Strzeszyn – Serwoniec,  Strzeszyn – kapliczka u pana Augustyna,  Strzeszyn – kapliczka u państwa Rybowicz,  Strzeszyn – kapliczka u pana Klesyka.

W środę z intencji mieszkańców Rynku, Strzeszyn – Góra,  Strzeszyn – strona Pyznarów i Pisarzówki,  Strzeszyn – strona Haberków i Pyznarów.

 • W środę zostanie także odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji uczestników pielgrzymko-wycieczki do Lwowa i okolic – o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W naszej diecezji podejmiemy modlitwę wynagradzającą za profanację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
 • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji poświęcenia pokarmów Strzeszyn – Remiza zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
 • KALENDARZ LITURGICZNY: w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek święto Nawiedzenia NMP oraz początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w sobotę wspomnienie św. Justyna.
 • Od soboty rozpoczną się Msze św. gregoriańskie za śp. Marię Tajak, odprawiane poza naszą parafią. Rodzinę zapraszamy do kościoła na modlitwę w intencji Zmarłej.
 • Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w sprawie pielgrzymki odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 • W związku z następstwami powodzi w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek. W tym tygodniu z rezerw Caritas pierwsi poszkodowani już otrzymują pomoc.
 • Pan Burmistrz prosi o zapoznanie się z granicami obwodów głosowania nr 1 i nr 2 w Bieczu. Więcej szczegółów w gablocie parafialnej. Kierujemy gorącą zachętę do wzięcia udziału w wyborach.
 • W sobotę w na stadionie Glinika Gorlice odbędzie się piknik charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Tosi Haluch i Piotrka Koszyka. Szczegóły na plakacie.
 • Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieczu informuje, że istnieje możliwość zgłaszania szkód zaistniałych w budynkach mieszkalnych oraz ubiegania się o pomoc finansową na usuwanie skutków szkód powstałych w wyniku zalania domów. Zgłoszenia przyjmują i szczegółowych informacji udzielają pracownicy Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieczu, ul. Binarowska 5.

INTENCJE MSZALNE VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019

(więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019

 • Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Składamy serdeczne Bóg zapłać!
 • Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe, a po nim Msza św. Zachęcamy do śpiewu Litanii Loretańskiej w kościele oraz przy naszych kapliczkach przydrożnych. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30.
 • KALENDARZ LITURGICZNY: jutro przypada 19. rocznica Konsekracji naszego Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby – polecajmy jego osobę w naszych modlitwach. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
 • Żegnamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Siostrę Szczęsławę, która przez 32 lata służyła w naszej parafii, troszcząc się o naszą świątynię, wspierając nas swoją modlitwą oraz dając piękne świadectwo życia zakonnego. Siostra wraca na stałe do Krakowa i zamieszka w domu macierzystym Sióstr Sercanek. Za wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać, życząc dużo zdrowia i obfitości łask Bożych.
 • W piątek o godz. 16.45 spotkanie Grupy Oazowej.
 • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji poświęcenia pokarmów Strzeszyn u państwa Więcław zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
 • Wyjazd na pielgrzymkę do Gietrzwałdu o północy z piątku na sobotę z przystanku autobusowego na Rynku.
 • Organizatorzy zapraszają na rekreacyjno-sportowy festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca na stadionie w Bieczu. Wstęp wolny.
Dariusz Weryński's RSS Feed
Idź do góry