Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20. Niedziela Zwykła – 19.08.2018

 • Przez całe wakacje Msze św. w dni powszednie o godzinie 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi przed nabożeństwami.
 • Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek wspomnienie św. Bernarda;

– we wtorek św. Piusa X;

– w środę NMP Królowej, dzień Nowenny do MB Nieustającej Pomocy;

– w czwartek bł. Władysława Findysza;

– w piątek św. Bartłomieja.

 • Pragniemy poinformować, że we Francji zmarł nasz Rodak, wieloletni misjonarz w Republice Konga, ks. Józef Kordek. Jego pogrzeb odbędzie się w parafii św. Anny jutro o godz. 15.00.
 • Zapraszamy na VIII Festyn Franciszkański, który odbędzie się w przyszłą niedzielę od godz. 14.00 w ogrodach klasztornych Ojców Franciszkanów.
 • Burmistrz Biecza zaprasza dzisiaj o godz. 15.00 na stadion Sportowy w Bieczu, na Piknik Rodzinny organizowany w związku z uruchomieniem Placówki wsparcia Dziennego „Dzieci mówią”. Atrakcje dla dzieci gratis.
 • Klub Abstynenta HORYZONT informuje, że w piątek 24 sierpnia o godz. 14.00 z naszego parkingu parafialnego wystartuje XX Biecki Abstynencki Rajd Samochodowo-Turystyczny, przypadający w miesiącu trzeźwości i w sto dni abstynencji. W czasie przejazdu na trasie Biecz-Muszyna uczestnicy będą promować trzeźwy styl życia i prosić o trzeźwość narodu. Zachęcamy do udziału.
 • Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Biecz na koncert finałowy Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej „Biecz Music Summer”, który odbędzie się w sobotę 25 sierpnia o godz. 19.00 w Kolegiacie Bożego Ciała.
 • Pragniemy poinformować, że są prowadzone prace odkrywkowe przy naszej świątyni, dla opracowania dokumentacji konserwatorskiej, związanej z osuszeniem i zabezpieczeniem fundamentów świątyni. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19. Niedziela Zwykła – 12.08.2018

 • Przez całe wakacje Msze św. w dni powszednie o godzinie 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi przed nabożeństwami.
 • Kalendarz liturgiczny:

– we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego;

– w środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów, a o godz. 11.30 przywiezionych wieńców z poszczególnych części parafii.

– w piątek wspomnienie św. Jacka.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17. Niedziela Zwykła – 29.07.2018

 • Przez całe wakacje Msze św. w dni powszednie o godzinie 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi przed nabożeństwami.
W środę Msza święta popołudniowa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie J.E. Ks. Bp Jan Wątroba Ordynariusz naszej diecezji. Będzie to Msza na otwarcie koncertów, w ramach cyklu Kromer Biecz Festival. Ks. Biskup sprawuje honorowy patronat nad festiwalem. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w Eucharystii, z Księdzem Biskupem.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy w piątek rano od godz. 6.15, a popołudniu od godz. 17.00. Do chorych ks. Stanisław uda się od godz. 8.00.
Kalendarz  liturgiczny:
Wtorek – Św. Ignacego z Loyoli, K
Środa –  Św. Alfonsa Marii Liguoriego, BD

Sobota – Św. Jana Marii Vianneya, K

W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci I-komunijnych z klasy IIIB ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu i ich Rodzin.
 • Informujemy Rodziny, że Msze św. Gregoriańskie za śp. Jana Bochenka i śp. Jana Stachurę będą odprawiane poza parafią od 1 sierpnia. Najbliższych prosimy o uczestnictwo w Mszach świętych i przyjmowanie w ich intencji Komunii św.
W sobotę, 4 sierpnia, wyruszy 41. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 6.30 przed kościołem farnym w Rzeszowie. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom.
Zbliża się sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń historycznych. Zachęcamy, aby ten miesiąc byłokazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.
W dniach 1 – 5 sierpnia odbędzie się Kromer Biecz Festival. Muzyka renesansu nawiązująca do duchowej spuścizny patrona festiwalu – Biskupa Marcina Kromera. Wystąpią światowej sławy muzycy z Polski i zagranicy. Koncerty odbywać się będą w naszej Kolegiacie, w kościele OO. Franciszkanów, na dziedzińcu muzeum „Dom z basztą” oraz po raz pierwszy w kościele parafialnym w Binarowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Biecz na niezwykłą ucztę dla ducha. Wstęp wolny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16. Niedziela Zwykła – 22.07.2018

Przez całe wakacje Msze św. w dni powszednie o godzinie 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi przed nabożeństwami.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Kalendarz  liturgiczny:
Poniedziałek– Św. Brygidy, Z. Patronki Europy

Wtorek – Św. Kingi, Dz.

Środa – Święto Św. Jakuba Apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa

Czwartek – Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

W czwartek Odpust u Ojców Franciszkanów i w Parafii Rożnowice.
W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci I-komunijnych z klasy IIIA ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu i ich Rodzin.
W dniach 22-29 lipca 2018 r. obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem „ Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Z tej okazji organizowana jest Akcja Św. Krzysztofa- „ 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”. Zebrane  środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów.
W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej pobłogosławimy pojazdy
i będziemy modlić się w intencji kierowców, by bezpiecznie prowadzili swoje pojazdy, owocnie służyli bliźnim i uniknęli wypadków.
Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury zaprasza w piątek, na godzinę 21.30 do Strzeszyna na objazdowe Plenerowe Kino Letnie. Seans zostanie wyświetlony przy szkole.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15. Niedziela Zwykła – 15.07.2018

 • Przez całe wakacje Msze św. w dni powszednie o godzinie 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi przed nabożeństwami.
 • Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci I-komunijnych z Korczyny i ich Rodzin.
 • Biblioteka w Bieczu zaprasza dzieci na zajęcia wakacyjne w czytelni biblioteki w dniach od 16 lipca do 10 sierpnia w godz. 13.00-15.00. Więcej szczegółów na plakatach oraz na stronie internetowej biblioteki.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14. Niedziela Zwykła – 8.07.2018

 • Przez całe wakacje Msze św. w dni powszednie o godzinie 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi przed nabożeństwami.
 • Kalendarz liturgiczny:

– w środę św. Benedykta, opata, patrona Europy;

– w czwartek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu;

– w piątek wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

 • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy Parafii Narodzenia NMP w Gorlicach zaprasza na pielgrzymkę na Ukrainę i Mołdawię w dniach 8-14 września. Zebranie informacyjne w czwartek 26 lipca w domu katechetycznym przy Bazylice. Więcej szczegółów na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.
 • Burmistrz Biecza zaprasza na warsztaty konsultacyjne dotyczące sporządzenia zmiany Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Biecz, które odbędą się w Sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Bieczu jutro o godz. 12.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 • Bieckie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 14 lipca o godz. 17.00 na program animacyjny dla dzieci w bieckim parku. Wstęp wolny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13. Niedziela Zwykła – 1.07.2018

• Dzisiaj I-sza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
• Od jutra przez całe wakacje Msze św. w dni powszednie o godzinie 7.00 i 18.00. Natomiast w niedziele o godz. 16.00 Msza św. recytowana i bez kazania.
• Kalendarz liturgiczny:
– we wtorek święto św. Tomasza, Apostoła;
– w piątek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy w piątek rano od godz. 6.15, a popołudniu od godz. 17.00. Do chorych ks. Stanisław uda się od godz. 8.00.
• W dniu 7 lipca 2018 roku zapraszamy na XVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za Grzechy Przeciw Życiu do Tarnowca.
• Dzieci, które zbierały naklejki za uczestnictwo we Mszy św. o godz. 10.00 prosimy, aby złożyły podpisane książeczki do koszyków umieszczonych na balaskach w prezbiterium.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12. Niedziela Zwykła – 24.06.2018

 • Dziś o godz. 15.40 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 16.00 Msza święta. W tygodniu Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej.
 • Kalendarz liturgiczny:

– w czwartek św. Ireneusza.

– w piątek będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Biskup Jan Styrna. Zachęcamy do licznego udziału. Pozostałe Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– w sobotę zakończenie nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • Za tydzień I-sza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 • Msza św. w intencji dzieci I-komunijnych ze Strzeszyna i ich Rodzin zostanie odprawiona w Uroczystość Odpustową w piątek o godz. 10.00.
 • Informujemy Rodziny, że Msze św. Gregoriańskie za śp. Stanisława Szurka i śp. Zbigniewa Brudnika będą odprawiane poza parafią od 1 lipca. Najbliższych prosimy o uczestnictwo w Mszach świętych i przyjmowanie Komunii św. za zmarłych w naszym kościele.
 • Zapraszamy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Rzeszów – Jasna Góra w grupie bł. Karoliny w dniach 4-13 sierpnia br. Zapisać się można w Bazylice Gorlickiej dzisiaj o godz. 14.00 i przez miesiąc lipiec w kancelarii parafialnej. Dodatkowe informacje są umieszczone w gablocie na plakacie.
 • Dzisiaj od godz. 15.00 zapraszamy na festyn w Strzeszynie. Więcej szczegółów na afiszu.
 • Dzieci, które zbierały naklejki za uczestnictwo we Mszy św. dla dzieci prosimy, aby przyniosły podpisane książeczki w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00.
 • Mieszkańców Strzeszyna informujemy, że od jutra będą wykonywane usługi kominiarskie – kontrola i czyszczenie kominów.
 • Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury zaprasza na objazdowe Plenerowe Kino Letnie. Pierwszy seans zostanie wyświetlony w piątek o godz. 22.00 przy kinie Farys. Wstęp wolny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11. Niedziela Zwykła – 17.06.2018

 • Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 16.00 Msza święta. W tygodniu Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej.
 • Kalendarz liturgiczny:

– w czwartek św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 • Msze św. na zakończenie roku szkolnego zostaną odprawione w czwartek o godz. 18.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Strzeszynie i Korczynie, w piątek o godz. 8.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu. Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w czwartek od godz. 17.00. Bardzo serdecznie prosimy Rodziców o dopilnowanie dzieci i młodzieży, aby z tej racji przystąpiły do spowiedzi i uczestniczyły w Mszy św., dziękując tym samym Panu Bogu za wszelkie łaski uzyskane w roku szkolnym.
 • W dnach 1-2 lipca 2018 odbędzie się 81. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Zachęcamy nauczycieli i wychowawców do wzięcia udziału w tej Pielgrzymce.
 • Zapraszamy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Rzeszów – Jasna Góra w grupie bł. Karoliny w dniach 4-13 sierpnia br. Zapisać się można w Bazylice Gorlickiej w dniu 24 czerwca o godz. 14.00 i przez miesiąc lipiec w kancelarii parafialnej. Dodatkowe informacje są umieszczone w gablocie na plakacie.
 • 29 czerwca będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Biskup Jan Styrna, były Ordynariusz Diecezji Ełckiej, a w latach 80-tych Proboszcz parafii Bożego Ciała w Bieczu.
 • Rozpoczęliśmy prace związane z konserwacją figur Apostołów. W tym roku zostaną odrestaurowane trzy figury. Na dwie figury otrzymaliśmy dotację z miasta, a trzecią odnowimy ze środków parafialnych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10. Niedziela Zwykła – 10.06.2018

 • Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 16.00 Msza święta. W tygodniu Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. Jutro Dzień modlitw w intencji Ojczyzny z racji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
 • Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek św. Barnaby, Apostoła;

– w środę św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła,

– w czwartek bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

 • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji poświęcenia granic od mieszkańców Pisarzówki i strony Pyznarów zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
 • W piątek o godz. 16.30 spotkanie grupy oazowej.
 • W najbliższą niedzielę w Gorlicach w parafii św. Jadwigi Królowej odbędzie się dzień integracji misyjnej. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą św. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zaangażowanych w duszpasterstwo misyjne.
 • W najbliższy piątek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na pielgrzymkę autokarową do Grecji. Prosimy o dokonanie całościowej wpłaty za pielgrzymkę.
 • W dnach 1-2 lipca 2018 odbędzie się 81. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy nauczycieli i wychowawców do wzięcia udziału w tej Pielgrzymce.
 • Urząd Miasta informuje, że w dniach 11-15 czerwca 2018 r. na terenie Gminy Biecz zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon, sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W Bieczu zbiórka w najbliższy poniedziałek, w Korczynie i Strzeszynie w piątek. Więcej szczegółów na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bieczu.

Idź do góry