Informacje duszpasterske

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11. Niedziela Zwykła – 17.06.2018

 • Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 16.00 Msza święta. W tygodniu Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej.
 • Kalendarz liturgiczny:

– w czwartek św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 • Msze św. na zakończenie roku szkolnego zostaną odprawione w czwartek o godz. 18.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Strzeszynie i Korczynie, w piątek o godz. 8.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu. Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w czwartek od godz. 17.00. Bardzo serdecznie prosimy Rodziców o dopilnowanie dzieci i młodzieży, aby z tej racji przystąpiły do spowiedzi i uczestniczyły w Mszy św., dziękując tym samym Panu Bogu za wszelkie łaski uzyskane w roku szkolnym.
 • W dnach 1-2 lipca 2018 odbędzie się 81. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Zachęcamy nauczycieli i wychowawców do wzięcia udziału w tej Pielgrzymce.
 • Zapraszamy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Rzeszów – Jasna Góra w grupie bł. Karoliny w dniach 4-13 sierpnia br. Zapisać się można w Bazylice Gorlickiej w dniu 24 czerwca o godz. 14.00 i przez miesiąc lipiec w kancelarii parafialnej. Dodatkowe informacje są umieszczone w gablocie na plakacie.
 • 29 czerwca będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Biskup Jan Styrna, były Ordynariusz Diecezji Ełckiej, a w latach 80-tych Proboszcz parafii Bożego Ciała w Bieczu.
 • Rozpoczęliśmy prace związane z konserwacją figur Apostołów. W tym roku zostaną odrestaurowane trzy figury. Na dwie figury otrzymaliśmy dotację z miasta, a trzecią odnowimy ze środków parafialnych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10. Niedziela Zwykła – 10.06.2018

 • Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 16.00 Msza święta. W tygodniu Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. Jutro Dzień modlitw w intencji Ojczyzny z racji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
 • Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek św. Barnaby, Apostoła;

– w środę św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła,

– w czwartek bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

 • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji poświęcenia granic od mieszkańców Pisarzówki i strony Pyznarów zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
 • W piątek o godz. 16.30 spotkanie grupy oazowej.
 • W najbliższą niedzielę w Gorlicach w parafii św. Jadwigi Królowej odbędzie się dzień integracji misyjnej. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą św. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zaangażowanych w duszpasterstwo misyjne.
 • W najbliższy piątek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na pielgrzymkę autokarową do Grecji. Prosimy o dokonanie całościowej wpłaty za pielgrzymkę.
 • W dnach 1-2 lipca 2018 odbędzie się 81. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy nauczycieli i wychowawców do wzięcia udziału w tej Pielgrzymce.
 • Urząd Miasta informuje, że w dniach 11-15 czerwca 2018 r. na terenie Gminy Biecz zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon, sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W Bieczu zbiórka w najbliższy poniedziałek, w Korczynie i Strzeszynie w piątek. Więcej szczegółów na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bieczu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9. Niedziela Zwykła – 3.06.2018

 • Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna z odśpiewaniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku z tym po południu nie będzie już nabożeństwa czerwcowego, tylko o godz. 16.00 Msza św.
 • Codziennie w Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczorowej procesja z odśpiewaniem Litanii do Serca Pana Jezusa. W czwartek uroczyste zakończenie Oktawy z błogosławieństwem dzieci, wianków i ziół. Zachęcamy wszystkich do udziału w procesjach.
 • Kalendarz liturgiczny:

– we wtorek wspomnienie św. Bonifacego,

– w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (z tej racji nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Jest to także dzień wspomnienia św. Jadwigi Królowej – po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo ku jej czci i ucałowanie relikwii. Mszy św. przewodniczył będzie i kazanie wygłosi dziekan gorlicki ks. Stanisław Ruszel. Po Mszy św. odbędzie się posiedzenie Kapituły Bieckiej.

– w sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 • Bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom obydwu parafii bieckich, którzy wzięli udział w czwartek w Mszy św. i procesji eucharystycznej. Ojcom Reformatom, naszym kapłanom i siostrom zakonnym. Ponadto Parafianom, którzy przygotowali ołtarze procesyjne, pocztom sztandarowym, Strażakom i panom z Grupy Rekonstrukcyjnej niosącym baldachim, Sodalicji św. Jadwigi Królowej niosącej relikwie św. Jadwigi, Służbie ołtarza, Chórowi oraz Orkiestrze, Panom Organistom za prowadzenie śpiewu, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwonkami oraz p. Lelkowi za nagłośnienie. Państwu Policjantom i Strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa na trasie procesji. Wszystkim Bóg zapłać.
 • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji poświęcenia pokarmów Strzeszyn – strona Haberków i Pyznarów zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00, a z intencji mieszkańców Korczyna-Nowa Wieś o godz. 11.30.
 • W czwartek po Mszy św. zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów.
 • W piątek o godz. 16.30 spotkanie grupy oazowej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 27.05.2018

 • Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 • W czwartek przypada nasz odpust parafialny – Boże Ciało. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msza św. o godz. 7.00. Następnie o godz. 9.00 główna Msza św. w kościele OO Franciszkanów i procesja ulicami naszych parafii. Zapraszamy na nią jak największą ilość Parafian, jest to bowiem publiczne wyznanie wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne w strojach, strażaków, panie z Sodalicji św. Jadwigi do niesienia Relikwii. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania, aby w tym dniu w pełni uczestniczyć we Mszy św. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe, a po nim o godz. 16.00 Msza św. W Oktawie Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczorowej z odśpiewaniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11.30. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w procesjach wszystkich, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i młodzież, która otrzymała sakrament Bierzmowania.
 • W Boże Ciało popołudniu jest organizowany wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego Serca – Jednego Ducha. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji poświęcenia pokarmów Strzeszyn – Szkoła zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
 • Burmistrz Biecz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu oraz Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury zapraszają na festyn rekreacyjno-sportowy z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w przyszłą niedzielę na stadionie w Bieczu. Wstęp wolny.
 • Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle ogłasza nabór na liczne kierunki kształcenia w formie dziennej. Szczegóły na plakacie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018

 • Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres Wielkanocny. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: jutro drugi dzień Zesłania Ducha Świętego jako święto NMP Matki Kościoła. Ponieważ nie jest to święto obowiązkowe Msze św. o godz. 6.30, 7.30 i 8.30 oraz o 18.00. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 • 31 maja będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 9.00 w kościele OO Franciszkanów. Po niej odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Pragniemy poinformować, że w tym roku trasa procesji Bożego Ciała została zmieniona. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Kazimierza Wielkiego, drugi na skrzyżowaniu ulic Grodzkiej i Piekarskiej, trzeci na Rynku przy kapliczce św. Floriana, czwarty na ścianie Ratusza od strony kościoła. Dwa pierwsze ołtarze przygotowuje parafia św. Anny w Bieczu, a pozostałe dwa na Rynku nasza parafia. Gorąco prosimy parafian z tego rejonu o przygotowanie ołtarzy. W razie jakiejkolwiek potrzeby związanej z przygotowaniem ołtarzy, prosimy o zgłaszanie się do księży, pana kościelnego, siostry zakonnej.
 • W Boże Ciało jest organizowany wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego Serca – Jednego Ducha. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 • W piątek o 16.30 spotkanie grupy oazowej, a po Mszy św. wieczornej zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów.
 • Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Grecji w dniach od 2 do 14 lipca.
 • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji poświęcenia pokarmów Strzeszyn – Remiza zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
 • W czwartek w parafii św. Jadwigi w Gorlicach odbędzie się Jadwiżański Wieczór Uwielbienia z gościnnym udziałem p. Jana Budziaszka. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 • W przyszłą niedzielę w Binarowej odpust parafialny połączony z jubileuszem 670-lecia lokacji Binarowej. Msza św. odpustowa o godz. 11.00, a następnie liczne imprezy towarzyszące. Szczegóły na plakacie w gablotce.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Wniebowstąpienie Pańskie – 13.05.2018

 • Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Na Sumie Rocznica Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie Rady Parafialnej. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe. Gorąco zachęcamy do śpiewu Litanii Loretańskiej w kościele oraz przy naszych kapliczkach przydrożnych. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30. połączone z Nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • W liturgii Kościoła przypada w środę Święto św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika, Patrona Polski. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego.
 • W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie informacyjne dla osób pielgrzymujących do Lichenia.
 • W piątek o 16.30 spotkanie grupy oazowej.
 • Bardzo serdecznie dziękujemy Kapłanom, Rodzicom, Służbie Kościelnej i Ołtarza oraz wszystkim innym osobom zaangażowanym w przygotowanie dzieci oraz świątyni na uroczystość pierwszej Komunii św. oraz Sakramentu Bierzmowania. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży bierzmowanej dziękujemy za dar ołtarza w postaci czterech lichtarzy na świece ołtarzowe oraz pulpitu na mszał. Dziękujemy również za zaangażowanie w prace porządkowe w kościele i jego otoczeniu przed uroczystością I Komunii. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 • W ubiegłą niedzielę została udostępniona nowa toaleta, tak dla parafian, jak i gości. Będzie otwarta w niedziele, natomiast w tygodniu będzie dostępna za symboliczną złotówkę.
 • Burmistrz Biecza oraz Sołtysi Strzeszyna i Korczyny zapraszają mieszkańców obu sołectw na zebrania wiejskie, które odbędą się w sobotę – w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzeszynie o godz. 11.00, a w Remizie OSP w Korczynie o godz. 15.00. Zebranie dla mieszkańców Biecza odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Remizie OSP w Bieczu.
 • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bieczu oraz Klub Abstynenta HORYZONT zapraszają na spotkanie dotyczące uzależnień, które odbędzie się w czwartek 17 maja o godz. 15.00 w Wantuchówce.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna – 6.05.2018

 • Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Na Sumie pierwsza Komunia święta. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe. Zachęcamy, aby przez cały miesiąc uczestniczyć w nabożeństwie majowym, a w białym tygodniu całymi rodzinami z dziećmi pierwszokomunijnymi.
 • Z powodu wyjazdu Księdza Biskupa na pogrzeb Bierzmowanie odbędzie się w środę o godz. 18.00. W związku z tą uroczystością nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 16.00.
 • W tym tygodniu wypadają tradycyjne Dni Krzyżowe. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych na Mszy św. o godz. 18.00, a następnie w czasie procesji.

W poniedziałek z intencji mieszkańców ul. Bochniewicza oraz Strzeszyna-Wilczaka.

We wtorek z intencji mieszkańców Podwala i Wapnisk oraz Ścibórki.

W środę z uwagi na Bierzmowanie procesja na Rynek odbędzie się po Mszy św. o godz. 16.00.

 • W liturgii Kościoła przypada we wtorek Uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika, Patrona Polski.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. O godz. 11.30 Rocznica Pierwszej Komunii świętej. W piątek o godz. 16.00 odbędzie się próba przed tą uroczystością. Dzieci, które nie przystąpiły do Spowiedzi z racji I piątku miesiąca prosimy, aby uczyniły to w tym tygodniu przed nabożeństwem majowym.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie Rady Parafialnej.
 • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji poświęcenia pokarmów Strzeszyn – kapliczka u państwa Więcław zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 7.00.
 • Państwo Monika i Grzegorz Waląg składają serdeczne wyrazy podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję charytatywną na rzecz Jakuba i Macieja.
 • W terminie od 11 maja do 11 czerwca 2018 r. odbędą się konsultacje społeczne dotyczące sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Biecz. Więcej szczegółów w gablocie parafialnej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018

 • We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Gorąco zachęcamy do śpiewu Litanii Loretańskiej w kościele oraz przy naszych kapliczkach przydrożnych. Dzieci za udział w nabożeństwie będą otrzymywać obrazki. W tygodniu zapraszamy na godz. 17.30, a w niedziele na 15.30.
 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać: w środę św. Atanazego – biskupa i doktora Kościoła, w czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. jak w niedzielę. O godz. 11.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. W piątek wspomnienie św. Floriana – męczennika.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. W związku z tym w piątek na godz. 8.30 zapraszamy Rodziców dzieci komunijnych, aby posprzątać i przyozdobić kościół. Prosimy o zabranie ze sobą niezbędnych przyborów i środków czystości.
 • Rodziców, Rodzeństwo, Chrzestnych i członków Rodzin prosimy, aby skorzystali z Sakramentu Pojednania. Spowiedź święta dla dzieci i ich Rodzin odbędzie się w naszej świątyni w sobotę o godz. 9.00.
 • Jutro po Mszy św. wieczornej odbędzie się próba naszego Chóru parafialnego. Pragniemy bardzo gorąco zachęcić do przyjścia także wszystkie osoby, które chciałyby dołączyć do grona chórzystów.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy w piątek od godz. 17.00. Do chorych ks. Stanisław uda się od godz. 8.00.
 • We wtorek 8 maja o godz. 18.00 młodzieży pięciu parafii z naszego dekanatu zostanie udzielony sakrament bierzmowania. W związku z tym w tym tygodniu w piątek o godz. 18.30 odbędzie się próba w naszej świątyni. Obecność kandydatów do Bierzmowania obowiązkowa. Próba generalna z udziałem świadków została zaplanowana na poniedziałek 7 maja na godz. 18.30.
 • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji poświęcenia pokarmów Korczyna-Góra zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
 • Informujemy, że dokonano wyboru Rady Parafialnej. Z urzędu należą do niej: ks. Proboszcz, ks. Senior, panie Beata Bochnia i Jolanta Alibożek jako przedstawiciele grup parafialnych. Z wyboru Parafian należą: panie Elżbieta Mikos i Teresa Tumidajewicz, panowie Mateusz Dziki, Jerzy Haberek, Leszek Stanula oraz Leszek Ślawski. Z nominacji Proboszcza: pani Helena Czech oraz panowie Kazimierz Duda, Marian Tumidajewicz, Maciej Rybczyk.
 • Dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych odbywa się akcja charytatywna na rzecz Jakuba i Macieja Walągów. Serdecznie zachęcamy do wsparcia.
 • Informujemy, że jeszcze jest kilka miejsc na pielgrzymkę do Lichenia, Gniezna i Poznania w dniach 25-27.05. Szczegóły u ks. Damiana.
 • Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza w dniach 1-3 maja na Pielgrzymkę. Szczegóły na afiszu w gablocie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018

 • Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Z tej okazji gościmy w naszej parafii przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie z Ojcem Duchownym ks. dr. Pawłem Synosiem.
 • W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski; w środę święto św. Marka, Ewangelisty,
 • Kartki ze zgłoszonym kandydatem do Rady Parafialnej prosimy o wrzucenie do przygotowanych urn, które znajdują się przy stolikach z gazetami.
 • W środę i w piątek o godz. 16.00 odbędą się próby przed Uroczystością I Komunii św.
 • W piątek o godz. 16.45 spotkanie grupy oazowej.
 • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji poświęcenia pokarmów Strzeszyn-Góra zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
 • Burmistrz Biecza i Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu serdecznie zapraszają wszystkich ludzi dobrego serca do wzięcia udziału w akcji charytatywnej w dniu 29 kwietnia po Mszach św. dopołudniowych na rzecz Jakuba i Macieja Walągów.
 • Rozpoczęliśmy ważną inwestycję parafialną w postaci adaptacji jednego z pomieszczeń magazynowych na toaletę, która będzie służyć wszystkim parafianom i gościom. W związku z tym w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ten cel. Prosimy o ofiarność.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkanocna – 15.04.2018

 • Dzisiaj Niedziela Biblijna.
 • W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Z tej okazji będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
 • W najbliższym czasie wybieramy Radę Parafialną, do której według statutu diecezjalnego będą należeli członkowie z urzędu, z wyboru Proboszcza i z wyboru samych Parafian. Na stolikach z prasą znajdują się kartki z listą kandydatów do Rady Parafialnej. Bardzo prosimy, aby jedna osoba z rodziny wzięła kartkę i wytypowała swojego kandydata, a w przyszłą niedzielę złożyła do przygotowanej urny.
 • We wtorek i w piątek o godz. 16.00 odbędą się próby przed Uroczystością I Komunii św. We wtorek na godz. 15.30 zapraszamy przedstawicieli Rady Rodziców klas III Gimnazjum z Biecza i Strzeszyna.
 • W piątek o godz. 16.45 spotkanie grupy oazowej. Po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.
 • W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z Delegatem Księdza Biskupa.
 • Ks. Tomasz Wajdzik, misjonarz z Peru bardzo dziękuje Parafianom za złożone ofiary.
 • Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Nadzieja” informuje o rozpoczęciu działania placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat w świetlicy, która mieści się w Bieczu przy ul. Kazimierza Wielkiego 31 w budynku Wantuchówki. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 do 17.00. Pobyt dzieci i młodzieży jest całkowicie bezpłatny.
 • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach informuje, że z nadejściem okresu wiosennego, jak co roku, pojawiły się duże ilości suchych traw, powodujące wzrost zagrożenia pożarowego. W związku z tym apeluje o przestrzeganie zasad i przepisów przeciwpożarowych i nie wypalanie traw oraz innych pozostałości roślinnych.
 • W ramach rekolekcji filmowych organizatorzy zapraszają na film pt. „Węzły życia”, którego projekcja odbędzie się w Gorlickim Centrum Kultury we wtorek 17 kwietnia o godz. 19.00. Więcej szczegółów na plakacie.
Idź do góry