Informacje duszpasterske

DCIM100MEDIADJI_0010.JPG

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8. Niedziela Zwykła

 • Dziś do południa między Mszami świętymi adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Za udział we Mszy św. i adoracji możemy zyskać odpust. Z miłości do Chrystusa pozostańmy po Mszy św. jeszcze na krótką osobistą rozmowę z Nim.
 • W środę – Popielec, który rozpocznie 40. dniowy okres Wielkiego Postu, czyli czasu wzmożonej modlitwy i pokuty. Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 7.00, 8.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 ) oraz po południu o godz. 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy przed Mszami świętymi, a do chorych pojedziemy w pierwszy piątek od godz. 8.00. W piątek po Mszy św. czuwanie KSM.
 • Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów w Wielkim Poście. Za udział w nich możemy zyskiwać odpusty zupełne. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30. W niedzielę o godz. 14.30, a po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Więcej >
Biecz4

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7. Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę święto katedry św. Piotra Apostoła, a w czwartek wsp. św. Polikarpa – biskupa i męczennika.
 2. W czwartek na Mszy św. wieczorowej wręczenie książeczek dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. Zapraszamy na tę chwilę także Rodziców i Rodzeństwo.
 3. W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie ministrantów i KSM-u.
 4. W przyszłą niedzielę między Mszami adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu z racji dawnego 40. godzinnego nabożeństwa. Prosimy wiernych o pozostanie przed Panem Jezusem w tym dniu i podjęcie choćby drobnych, ale konkretnych zobowiązań na ten święty czas. Również w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.
biecz11

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6. Niedziela Zwykła

 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek  święto świętych Cyryla – mnicha i Metodego – biskupa, patronów Europy.
 • Od jutra Msze św. o godz. 6.30 i 7.00 oraz 17.00.
DCIM100MEDIADJI_0019.JPG

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5. Niedziela Zwykła

 1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek wspomnienie św. Pawła Miki i jego Towarzyszy – męczenników. W środę nowenna i ucałowanie relikwii św. Jadwigi Królowej. W piątek wsp. św. Scholastyki – dziewicy.
 3. W tym tygodniu Msze św. nadal o godz. 7.00 i 17.00.
DCIM100MEDIADJI_0019.JPG

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4. Niedziela Zwykła

 • W związku z feriami od jutra przez dwa tygodnie Msze św. rano o godz. 7.00 i wieczorem o 17.00.
 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego. Ponieważ nie jest to święto obowiązkowe Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 7.00, 8.30 i 17.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30). Składka z tego dnia przeznaczona będzie na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.
 • W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy przed Mszami świętymi, a do chorych pojedziemy w piątek od godz. 8.00.
 • W przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie kościoła. Prosimy o ofiarność.
zima

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3. Niedziela Zwykła

 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła; w środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w czwartek wsp. świętych Tymoteusza i Tytusa – biskupów, w piątek bł. Jerzego Matulewicza- biskupa, a w sobotę św. Tomasza z Akwinu – kapłana i doktora Kościoła.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców z dziećmi na Mszę św. o godz. 10.00.
biecz11

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2. Niedziela Zwykła

 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek św. Antoniego – opata, w czwartek Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa, patrona naszej diecezji oraz założyciela Sióstr Sercanek, a w sobotę wsp. św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy.
 • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom za życzliwe przyjęcie kapłanów podczas wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólne modlitwy i rozmowy, za przywożenie i odwożenie kapłanów oraz składane ofiary pieniężne. Dwadzieścia procent z nich zostanie przeznaczone na potrzeby naszej parafii, a dziesięć na Kurię Diecezjalną w Rzeszowie. Niech Boże błogosławieństwo przyniesione przez kapłanów, pozostanie nad domami i mieszkańcami naszej parafii przez cały 2017 Rok Pański.
 • W piątek o 15.30 spotkanie grupy oazowej, a po Mszy św. zbiórka ministrantów.
 • W sobotę o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
A_stajenka

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Chrztu Pańskiego

 • Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się Okres Bożego Narodzenia, ale kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
 • Dzisiaj o godz. 15.00 opłatek dla Sodalicji św. Jadwigi Królowej. Zapraszamy Sodalistów.
A_stajenka

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Nowy Rok

 • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek świętych Bazylego i Grzegorza Wielkiego – biskupa i doktora Kościoła, w piątek Uroczystość Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy, a składka przeznaczona będzie tradycyjnie na Misje święte. W tym dniu ulicami naszego miasta przejdzie orszak Trzech Króli. Wyruszy on jednocześnie z Kolegiaty i z Klasztoru, aby spotkać się na rynku miasta. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w te pochody. W związku z tym na sumie nie będzie kazania.
 • W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Ponieważ spowiedź była niedawno – dla osób obchodzących pierwsze piątki wystarczy jedynie przystąpić w tym dniu do Komunii świętej. Do chorych w tym miesiącu nie pojedziemy.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 na plebani opłatek Sodalicji św. Jadwigi Królowej. Zapraszamy.
 • W tym roku dla usprawnienia wizyty duszpasterskiej po Korczynie i Załawiu nastąpią lekkie zmiany, dlatego Więcej >
boże narodzenie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Boże Narodzenie

 • Dzisiaj i jutro Msze św. tylko do południa. Jutro na sumie poświęcenie owsa. Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrom Zakonnym za świąteczny wystrój naszej świątyni, ks. Markowi i młodzieży za urządzenie szopki oraz Sewerynowi Kwiatkowskiemu za choinki – Bóg zapłać.
 • Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i uniwersytetów papieskich w Krakowie i Lublinie.
 • Od wtorku rozpoczynamy kolędę. Pamiętajmy, że w osobie kapłana sam Chrystus przychodzi do naszych domów przynosząc radość, pokój i błogosławieństwo. Niech Słowo Boże i modlitwa Kościoła będą szczególnym znakiem Jego obecności pośród nas. Dlatego prosimy w miarę możliwości o obecność domowników podczas jej trwania. Ponadto prosimy Parafian o przywożenie i odwożenie kapłanów oraz ministrantów.
 • W sobotę o godz. 16.00 Msza św. na zakończenie Roku Pańskiego 2016. Po niej nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za udział w nim możemy zyskać odpust zupełny. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną podziękować Bogu Więcej >
Idź do góry