1. Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 16.00 Msza św.
  2. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: w czwartek Uroczystość Bożego Ciała, nasz odpust parafialny. Msza św. w o godz. 7.00. Następnie główna uroczystość o godz. 8.30 w parafii klasztornej św. Anny z procesją eucharystyczną ulicami tamtejszej parafii. Zapraszamy na nią jak największą ilość naszych Parafian. Jest to bowiem publiczne wyznanie wiary w Chrystusa obecnego pod postacią chleba i wina. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe, a po nim o godz. 16.00 Msza św. W Oktawie Bożego Ciała od piątku do niedzieli procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczorowej z odśpiewaniem Litanii Loretańskiej (czyli w Oktawie nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17.30, lecz po Mszy św. wieczorowej). W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w nich Parafian, w tym szczególnie dzieci pierwszokomunijne i młodzież, która otrzymała sakrament Bierzmowania.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie dzieci.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się przyjęcie kandydatów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Wciąż trwają zapisy kolejnych kandydatów na ministrantów – prosimy o zgłoszenie u uczących księży.
  5. Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla rodzin i zachowanie od klęsk żywiołowych z poświęcenia granic kapliczka u Państwa Augustyn zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Msza św. o Boże błogosławieństwo i szczęśliwe zbiory z poświęcenia pokarmów dla mieszkańców Korczyna – Góra zostanie odprawiona w niedzielę 29 maja o godz. 11.30.