• W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek święto św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika, Patrona Polski.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy Kapłanom, Rodzicom, Służbie Kościelnej i Ołtarza oraz wszystkim innym osobom zaangażowanym w przygotowanie dzieci oraz świątyni na uroczystość pierwszej Komunii św. oraz Sakramentu Bierzmowania. Dziękujemy również za uczestnictwo w białym tygodniu w nabożeństwie majowym i Mszy św. Rodziców z dziećmi. Rodzicom dzieci i młodzieży dziękujemy ponadto za dar ołtarza. Za dwa złote ornaty brokatowe (wcześniej zakupiliśmy z pieniędzy parafialnych trzy, teraz będziemy ich mieć pięć, co pozwoli na bardziej uroczysty charakter w wyjątkowych okazjach liturgicznych z udziałem większej ilości kapłanów), 30 kapturków dla ministrantów i dwa stojaki na alby oraz tzw. baner czyli planszę z wizerunkiem Ducha Świętego na uroczystość udzielania Sakramentu Bierzmowania. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  • W środę odbędzie się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do sanktuarium w Dukli i w Miejscu Piastowym.
  • W piątek o 16.30 spotkanie oazy, a po Mszy św. zbiórka ministrantów. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się do uczących ich kapłanów.
  • Msza św. o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Strzeszyn–Remiza – z okazji poświęcenia pokarmów wielkanocnych – zostanie odprawiona 21 maja o godz. 8.30.