• Informujemy Parafian, że decyzją księdza Biskupa Jana Wątroby w naszej parafii nastąpiły zmiany personalne. Dziękujemy za dotychczasową pracę w naszej wspólnocie ks. proboszczowi Władysławowi, który przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Rzeszowie, a także ks. seniorowi Robertowi, który przeszedł do parafii w Jaśle-Sobniowie, oraz ks. Markowi, który będzie pracował w parafii garnizonowej w Rzeszowie. Pamiętajmy o naszych kapłanach w codziennych modlitwach.
    Serdecznie witamy w parafii nowych duszpasterzy: ks. proboszcza Janusza Kurasza, dotychczasowego proboszcza w Sękowej, ks. Stanisława Mularza, który przyszedł do nas z Gogołowa oraz ks. Damiana Bolkę, który wrócił do diecezji po pobycie w Irlandii. Na trud owocnej pracy w naszej parafii życzymy księżom Szczęść Boże.
  • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w piątek wspomnienie bł. Bronisławy. W tym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. Prosimy, aby z Sakramentu Pokuty szczególnie skorzystali uczniowie naszych szkół, którzy w przyszły poniedziałek rozpoczną nowy rok szkolny. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Sercu Pana Jezusa.
  • W I piątki miesiąca posługę duszpasterską wobec chorych będzie pełnił ks. Stanisław. Odwiedziny rozpocznie od godz. 8.00 w Bieczu i Korczynie, natomiast do chorych w Strzeszynie uda się ok. godz. 10.00. Prosimy o poinformowanie osób zainteresowanych o tej zmianie.
  • Od piątku Msze św. w dniu powszednim o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
  • Msza św. dziękczynna oraz o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla mieszkańców przygotowujących 2-gi ołtarz na Boże Ciało zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz. 10.00.
  • Informujemy Rodziny, że Msze św. Gregoriańskie za śp. Marię Rępała oraz śp. Irenę Czeluśniak będą odprawiane poza parafią od 1 września. Najbliższych prosimy o uczestnictwo w Mszach świętych i przyjmowanie Komunii św. za zmarłych w naszym kościele.
  • Na prośbę Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzeszynie informujemy, iż rok szkolny w szkole podstawowej i gimnazjum rozpoczyna się w poniedziałek 4. września, zaś rok przedszkolny 1. września w piątek.