• W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa; w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w czwartek wspomnienie św. Wacława, w piątek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę wspomnienie św. Hieronima. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 11.30 pod przewodnictwem ks. Stanisława Ruszela – proboszcza Bazyliki z Gorlic i Dziekana dekanatu gorlickiego.
  • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Zapraszamy do uczestnictwa w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Zachęcamy również do odmawiania tej modlitwy w naszych domach.
  • W następną sobotę (7 października) wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą w ramach akcji Różaniec bez granic. Pielgrzymi udają się do wyznaczonych kościołów stacyjnych w całej Polsce. W naszej diecezji są 4 kościoły stacyjne: Gładyszów, Zdynia, Krempna i Polany. Wydarzenie rozpocznie się w kościołach stacyjnych konferencją o godz. 10.30, po niej nastąpi Msza św., zaś o godz. 14.00 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa wzdłuż granic. Serdecznie zachęcamy do indywidualnego wyjazdu i wzięcia udziału w modlitwie w kościołach stacyjnych. Tych, którzy nie mogą wyjechać, zapraszamy do modlitwy w naszym kościele o godz. 14.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do członków Róż Różańcowych, dzieci oraz młodzieży. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
  • Informujemy Rodzinę, że Msze św. Gregoriańskie za śp. Marię Wszołek będą odprawiane poza parafią od 1. października. Najbliższych prosimy o uczestnictwo w Mszach świętych i przyjmowanie Komunii św. za zmarłą. Przy tej okazji pragniemy poinformować o możliwości zamawiania intencji mszalnych na obecny i przyszły rok. Istnieje także możliwość zamówienia Mszy św. Gregoriańskich odprawianych w naszej świątyni. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Dariuszem.
  • W sobotę o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
  • W sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Grupy Apostolskiej założonej przez ks. Tadeusza Kardysia. Serdecznie zapraszamy.