• Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
  • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę święto św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w piątek św. Jana Kantego, w sobotę bł. Jakuba Strzemię.
  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną. Jak co roku Grupa Misyjna organizuje loterię, z której dochód zostanie przeznaczony na misje. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję i składanie fantów na loterię. Fanty można składać do środy w zakrystii.
  • W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za szczęśliwe zbiory od mieszkańców Ścibórki o godz. 8.30; oraz za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla mieszkańców Rynku o godz. 11.30.
  • Na stolikach wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypisywanie na nich imion bliskich zmarłych. Jednocześnie informujemy, że wypominki roczne będą odczytywane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30, a nie jak dotychczas w czasie środowej nowenny do Matki Bożej. Osoby zainteresowane dodaniem imion swoich bliskich do odczytywania w niedzielę, prosimy o wyraźne zaznaczenie na kartce wypominkowej które mają być wyczytywane w listopadzie, a które w ciągu całego roku.
  • Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyłączyli się do zbiórki na poszkodowanych pożarem domu, a także strażakom, którzy w jej przeprowadzeniu pomogli. Zebrane pieniądze zostały przekazane rodzinie. W rozmowie telefonicznej państwo Zawlikowie wyrazili głęboką wdzięczność wobec wszystkich ofiarodawców.
  • Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie na plebanię wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w spektaklu religijnym pt. „Za Światłem do Betlejem”, który zostanie przedstawiony 2 lutego przyszłego roku. Zapraszamy rodziny wraz z dziećmi, a zwłaszcza rodziny dzieci I-komunijnych.
  • W kinie Farys w Bieczu można obejrzeć film religijny pt. „Dwie korony”, przybliżający postać św. Maksymiliana Marii Kolbego. Projekcja filmu do wtorku. Serdecznie polecamy.
  • Pani poseł Barbara Bartuś zaprasza na spotkanie otwarte z udziałem niezależnego dziennikarza i publicysty Witolda Gadowskiego, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w domu katechetycznym przy Bazylice w Gorlicach.
  • W przyszłą niedzielę odbędzie się w Gorlicach IV Marsz dla Życia i Rodziny. Szczegóły na afiszu w gablocie. Gorąco zachęcamy do udziału.