• Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W związku z tym na Mszy św. o godz. 10.00 nie będzie kazania dla dzieci, natomiast po Mszy św. będą rozdawane obrazki.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Narodzenia. Jest to równocześnie pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  • W liturgii Kościoła w czwartek obchodzimy Święto św. Andrzeja Apostoła.
  • W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy codziennie przed Mszą św., a w piątek od godz. 16.00. W piątek po Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez KSM. W tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych z racji pierwszego piątku, ale będą one przed Świętami Bożego Narodzenia. Dokładny termin podamy w późniejszym czasie.
  • W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolników i misyjne (rolników w cenie 20 zł, misyjne w cenie 5 zł).
  • Od jutra Panowie Kościelny i Organista będą odwiedzać nasze domy przynosząc opłatki świąteczne. Pan Organista rozpocznie od Strzeszyn-Wilczak, a Pan Kościelny od Korczyna-Skała. Prosimy o życzliwe przyjmowanie ich w domach oraz składanie dobrowolnych ofiar za ich całoroczną pracę dla parafii.
  • Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Gorlicach informuje o licznych ostatnio przypadkach zaczadzeń i zwraca się z apelem o ostrożność w korzystaniu z urządzeń grzewczych, a także o dokonywanie regularnych przeglądów instalacji.
  • Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu zaprasza dzieci w wieku do lat 6 na zajęcia w ramach Bibliotecznego Klubu Malucha w każdy poniedziałek w godz. od 15.00 do 17.30 w tymczasowej siedzibie przy ul. Rynek 7.