• Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Narodzenia. Jest to równocześnie pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy Parafian do licznego udziału w Mszach świętych roratnich oraz śpiewu Godzinek. Szczególnie gorąco zapraszamy dzieci do udziału w roratach o godz. 17.00. Prosimy, aby przynosiły ze sobą lampiony, a za obecność będą otrzymywać obrazki.
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek wspomnienie św. Barbary. We wtorek od godz. 16.00 będziemy przeżywać godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, jako kontynuację codziennego uwielbienia Pana Jezusa przez parafie diecezji rzeszowskiej. Po adoracji Msza św. We wtorek rozpoczyna się także Triduum modlitw dla młodzieży żeńskiej, przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W środę wspomnienie św. Mikołaja. Na ten dzień na Mszę św. wieczorną i spotkanie ze św. Mikołajem zapraszamy dzieci i młodzież działające w naszych grupach parafialnych: ministrantów, lektorów, oazę i KSM. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Mimo że w tym dniu nie mamy obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej, to bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w niej zwłaszcza dziewczęta i kobiety.
  • W piątek na Mszy św. wieczorowej rozdanie medalików dzieciom przygotowującym się do przyjęcia po raz pierwszy Komunii świętej, dlatego zapraszamy na tę chwilę dzieci wraz z rodzicami. Odmówiona zostanie ponadto nowenna do św. Jadwigi Królowej i ucałowanie jej relikwii.
  • Na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej wyłożone są papierowe reklamówki. Jest to akcja świąteczna Caritas polegająca na tym, aby każdy kto chce pomóc rodzinom mniej zamożnym wziął je do domu, wypełnił zaproponowanymi artykułami i odniósł do kościoła, a my zawieziemy je do potrzebujących rodzin.
  • W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze misyjne w cenie 5 zł. Od przyszłej niedzieli będą sprzedawane świece Caritas – mniejsze po 5 zł., większe po 12 zł.
  • W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek. Na każdej Mszy św. podzielą się z nami świadectwem posługi wśród niewidomych oraz przybliżą charyzmat zgromadzenia. Będzie to możliwe dzięki naszej rodaczce siostrze Leoni. Gorąco zachęcamy do wsparcia modlitewnego i materialnego Sióstr.
  • W niedzielę 17 grudnia Gorlicka Grupa Biegowa, podczas sztafety charytatywnej „Biegam – pomagam” na rzecz Aleksandry i Jakuba Musiał, przeprowadzi przy naszym kościele zbiórkę charytatywną na ten cel.