• Dzisiaj niedziela Wigilijna. Zwyczajowo powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Msze św. tylko do południa.
  • Przypominamy również, że Wieczerza wigilijna jest wydarzeniem religijnym. Nad jej uroczystym przebiegiem winna czuwać głowa rodziny. Gdy wszyscy są już zgromadzeni przy wigilijnym stole można zgasić wszystkie światła i rozpocząć od zapalenia świecy wigilijnej. Mrok przypomni nam wtedy świat pogrążony w grzechu i śmierci oraz światło świecy, które rozprasza ciemności, którą jest Jezus Chrystus, nasza nadzieja. Następnie należy zaśpiewać kolędę, odczytać tekst Ewangelii o narodzeniu Jezusa, odmówić modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz modlitwę za Zmarłych członków Rodziny. Następnie podzielić się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia odnoszące się do spraw codziennych, jak również i religijnych. O północy zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. pasterskiej. Składka z Pasterki zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie.
  • W Boże Narodzenie i w Święto św. Szczepana Msze św. tylko do południa. W Szczepana na sumie poświęcenie owsa. W pierwszy dzień świąt składka przeznaczona będzie na potrzeby kościoła, w tym ubezpieczenie świątyni i jej ogrzewanie. W drugi natomiast na Uniwersytet Papieski w Krakowie oraz w Lublinie.
  • W środę przypada Święto św. Jana – Apostoła i Ewangelisty – Imieniny Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Modlimy się w intencji naszego Pasterza.
  • Od czwartku rozpoczynamy kolędę. Pamiętajmy, że w osobie kapłana sam Chrystus przychodzi do naszych domów przynosząc radość, pokój i błogosławieństwo. Niech Słowo Boże i modlitwa Kościoła będą szczególnym znakiem Jego obecności pośród nas. Dlatego prosimy w miarę możliwości o obecność domowników podczas jej trwania. Ponadto prosimy Parafian o przywożenie i odwożenie kapłanów oraz ministrantów. Ponieważ w tym roku w trasie kolędowej nastąpią pewne zmiany, prosimy o uważne słuchanie ogłoszeń, ewentualnie sprawdzanie w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii. Zwracamy się także z prośbą o wyrozumiałość i sugestie, jeśli w trasie kolędowej niezbędne będą korekty. Program kolędowy zostanie odczytany w dniu jutrzejszym.
  • W zakrystii są jeszcze do nabycia małe świece Caritas.
  • W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Świętej Rodziny i Zakończenie Roku. O godz. 16.00 Msza św. na zakończenie Roku Pańskiego 2017. Po niej nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za udział w nim możemy zyskać odpust zupełny. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną podziękować Bogu za otrzymane w minionym roku łaski.
  • Organizatorami tegorocznego Orszaku Trzech Króli są obie parafie i Urząd Gminy Biecz. Orszak zacznie się Mszą św. o godz. 11.30 w Klasztorze, po czym nastąpi przemarsz do naszej Kolegiaty. Po drodze zostanie odegranych siedem scenek, z czego pierwsza zacznie się na klasztornych schodach, a ostatnia odbędzie się w naszym kościele, gdzie również nastąpi zakończenie i wręczenie nagród za najładniejsze jasełkowe przebranie. Dlatego zachęcamy do przygotowania ciekawych strojów, gdyż przewidziane są atrakcyjne nagrody ufundowane, jak co roku, przez Burmistrza Gminy Biecz i Proboszczów obu bieckich parafii. Wszystkie dzieci uczestniczące w Orszaku będą też częstowane cukierkami. W trakcie pochodu najpiękniejsze polskie kolędy grać będzie zespól młodzieżowy z Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu. Organizatorzy Orszaku proszą tez o wsparcie finansowe wszystkie firmy funkcjonujące na naszym terenie i wszystkich ludzi dobrej woli, ponieważ chcielibyśmy przygotować nagrody pocieszenia dla startujących w konkursie oraz skromne upominki dla aktorów występujących w Orszaku, by nagrodzić ich trud w przygotowaniu tego wydarzenia Serdecznie zapraszamy.
  • Bóg zapłać panu Tadeuszowi Fejklowiczowi za wymianę oświetlenia w prezbiterium i nowe żarówki do głównego żyrandola.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy okazali hojny gest serca, składając dary w postaci produktów żywnościowych dla potrzebujących, a także młodzieży, która kwestowała w „Biedronce”. Z zebranych darów Caritas parafialna sporządziła 27 paczek i rozwiozła potrzebującym osobom.