• Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętej Rodziny i Zakończenie Roku Pańskiego 2017. O godz. 16.00 Msza św. na zakończenie roku, a po niej nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za udział w nim możemy zyskać odpust zupełny. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną podziękować Bogu za otrzymane w minionym roku łaski.
  • Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok i Dzień Modlitw o pokój na świecie. Msze św. w porządku niedzielnym, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać we wtorek świętych Bazylego i Grzegorza Wielkiego – biskupa i doktora Kościoła. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy w piątek od godz. 16.00. W piątek po Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez KSM. W tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych, gdyż były one przed Świętami Bożego Narodzenia.
  • W sobotę przypada Uroczystość Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy, a składka przeznaczona będzie na Misje święte.
  • W tym dniu będziemy także przeżywać tradycyjny Orszak Trzech Króli. Tegoroczny Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w Klasztorze, po czym nastąpi przemarsz do naszej Kolegiaty, gdzie nastąpi zakończenie i wręczenie nagród za najładniejsze jasełkowe przebranie. Zachęcamy do przygotowania ciekawych strojów, gdyż przewidziane są atrakcyjne nagrody ufundowane, jak co roku, przez Burmistrza Gminy Biecz i Proboszczów obu bieckich parafii. Wszystkie dzieci uczestniczące w Orszaku będą częstowane cukierkami. W trakcie pochodu najpiękniejsze polskie kolędy grać będzie zespól młodzieżowy z Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu. Organizatorzy Orszaku proszą także o wsparcie finansowe wszystkie firmy funkcjonujące na naszym terenie i wszystkich ludzi dobrej woli, ponieważ chcielibyśmy przygotować nagrody pocieszenia dla startujących w konkursie oraz skromne upominki dla aktorów występujących w Orszaku, aby nagrodzić ich trud w przygotowaniu tego wydarzenia. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie opłatkowe Sodalicji św. Jadwigi.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrom Zakonnym za świąteczny wystrój naszej świątyni, Panu Kościelnemu i Organiście, ks. Damianowi oraz młodzieży za przygotowanie szopki, a także panu Sewerynowi Kwiatkowskiemu za piękne choinki – Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i uniwersytetów papieskich w Krakowie i Lublinie.