• Dzisiaj i jutro Msze św. tylko do południa. W przyszłą niedzielę święto Miłosierdzia Bożego – jest to święto patronalne Caritas, a składka z niedzieli jest przeznaczona na Caritas diecezjalną. W tym dniu będziemy gościć ks. Tomasza Wajdzika, misjonarza z Peru. Dzieci i młodzież prosimy o składanie skarbonek wielkopostnych przed ołtarzem. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  • Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 poświęcenie granic w Strzeszynie.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali nas na tegoroczne święta: Kapłanom z dekanatu i naszej parafii za pojednanie nas z Bogiem w Sakramencie Pokuty oraz przygotowanie Liturgii na Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę, Siostrom Zakonnym za przygotowanie dekoracji na Wielki Post oraz Ciemnicy, jak też dbałość o kwiaty w świątyni. Ks. Damianowi oraz młodzieży za Boży Grób i adorację, Ministrantom i Lektorom, Panom Kościelnemu i Organiście oraz Chórowi, Straży Pożarnej ze Strzeszyna i Korczyny za pełnienie warty przy Bożym Grobie.
  • W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ponieważ niedawno przystąpiliśmy do spowiedzi wielkanocnej, wystarczy będąc w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię św. Z tego również względu nie będzie w piątek odwiedzin chorych.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy okazali hojny gest serca, składając dary w postaci produktów żywnościowych dla potrzebujących, a także młodzieży, która kwestowała w „Biedronce”. Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Caritas za przygotowanie 24 paczek i przekazanie potrzebującym osobom. Przy tej okazji składamy im życzenia wielu łask Bożych i wytrwałości w posłudze z okazji ich patronalnego Święta.
  • W sobotę o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania połączone z egzaminem.
  • Z okazji świąt Wielkanocnych otrzymaliśmy wiele serdecznych życzeń (…) Ze swej strony życzymy wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, aby prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa pomagała nam każdego dnia w codziennym wypełnianiu obowiązków w duchu miłości Boga i bliźniego. Alleluja!!!