• Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres Wielkanocny. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: jutro drugi dzień Zesłania Ducha Świętego jako święto NMP Matki Kościoła. Ponieważ nie jest to święto obowiązkowe Msze św. o godz. 6.30, 7.30 i 8.30 oraz o 18.00. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  • 31 maja będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 9.00 w kościele OO Franciszkanów. Po niej odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Pragniemy poinformować, że w tym roku trasa procesji Bożego Ciała została zmieniona. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Kazimierza Wielkiego, drugi na skrzyżowaniu ulic Grodzkiej i Piekarskiej, trzeci na Rynku przy kapliczce św. Floriana, czwarty na ścianie Ratusza od strony kościoła. Dwa pierwsze ołtarze przygotowuje parafia św. Anny w Bieczu, a pozostałe dwa na Rynku nasza parafia. Gorąco prosimy parafian z tego rejonu o przygotowanie ołtarzy. W razie jakiejkolwiek potrzeby związanej z przygotowaniem ołtarzy, prosimy o zgłaszanie się do księży, pana kościelnego, siostry zakonnej.
  • W Boże Ciało jest organizowany wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego Serca – Jednego Ducha. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  • W piątek o 16.30 spotkanie grupy oazowej, a po Mszy św. wieczornej zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów.
  • Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Grecji w dniach od 2 do 14 lipca.
  • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji poświęcenia pokarmów Strzeszyn – Remiza zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
  • W czwartek w parafii św. Jadwigi w Gorlicach odbędzie się Jadwiżański Wieczór Uwielbienia z gościnnym udziałem p. Jana Budziaszka. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
  • W przyszłą niedzielę w Binarowej odpust parafialny połączony z jubileuszem 670-lecia lokacji Binarowej. Msza św. odpustowa o godz. 11.00, a następnie liczne imprezy towarzyszące. Szczegóły na plakacie w gablotce.