• Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa. Z Dniem Papieskim jest ściśle związana budowa tzw. „żywego pomnika Jana Pawła II”. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin. W diecezji rzeszowskiej jest 58 stypendystów. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek. Po Mszy św. o godz. 16.00 Kurs przedmałżeński, spotkanie w domu parafialnym.
  • Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.30.
  • W piątek o godzinie 8.00 Msza święta dziękczynna, z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski na zakończenie kadencji Samorządu Gminy Miasta Biecz.
  • W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Jak co roku Grupa Misyjna organizuje loterię, z której dochód zostanie przeznaczony na misje. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję i składanie fantów na loterię – można to uczynić do środy w zakrystii.
  • W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za szczęśliwe zbiory od mieszkańców Ścibórki o godz. 8.30 oraz za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla mieszkańców Rynku o godz. 10.00, zaś w intencji Pielgrzymów do Lichenia na Sumie o godz. 11.30.
  • Na stolikach wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypisywanie na nich imion bliskich zmarłych. Jednocześnie przypominamy, że wypominki roczne są odczytywane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30. Osoby zainteresowane dodaniem imion swoich bliskich do odczytywania w niedzielę, prosimy o wyraźne zaznaczenie na kartce wypominkowej które mają być wyczytywane w listopadzie, a które w ciągu całego roku.
  • W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – św. Teresę od Jezusa;

– wtorek – św. Jadwigę Śląską;

– środa – św. Ignacego Antiocheńskiego;

– czwartek – św.  Łukasza Ewangelisty, modlimy się za pracowników służby zdrowia;

– sobota – św. Jana Kantego.

  • 16 października o godz. 16.00 w budynku szkoły w Strzeszynie oraz 17 października w remizie OSP w Korczynie odbędzie się spotkanie kandydatów Małopolskiego Ruchu Samorządowego do Rady Miejskiej i Rady Powiatu.