• Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych. W związku ze zmianą czasu od jutra nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, a po nim Msza św. wieczorna, która w okresie zimowym będzie odprawiana o godz. 17.00. Kancelaria parafialna w okresie jesienno-zimowym jest czynna od wtorku do piątku w godz. 7.30-8.00 i od 16.00-16.30 oraz w soboty od 8.00 do 9.00. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  • W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. do południa w porządku niedzielnym, zaś po południu Msza św. o godz. 14.00 na cmentarzu, a po niej procesja i modlitwy za zmarłych. Mszy św. o godz. 16.00 w tym dniu nie będzie. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do tej Uroczystości poprzez Spowiedź św., która odbędzie się w środę od godz. 16.00. W tym dniu kancelaria popołudniu będzie nieczynna.
  • W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Popołudniu Msza św. o godz. 17.00, po niej procesja wewnątrz kościoła i modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny – jeden w danym dniu. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, Komunia św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i w intencjach Ojca świętego oraz pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencji zmarłych. W pozostałe dni do końca miesiąca możemy zyskać odpust cząstkowy. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych zmarłych przed Mszą św. wieczorną oraz w wypominkach rocznych, które będą odczytywane w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30. Wypominki listopadowe połączone z różańcem w intencji zmarłych będą odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 16.30. W każdy piątek miesiąca listopada o godz. 16.30 – przed Mszą świętą będą śpiewane Nieszpory za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów swoich najbliższych, o grobach kapłanów, a także o zapomnianych mogiłach. Na stolikach wyłożone są kartki na wypominki.
  • W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Prosimy wszystkich obchodzących pierwsze piątki i soboty, a zwłaszcza młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, aby do sakramentu spowiedzi przystąpić we środę przed Uroczystością Wszystkich Świętych, a w piątek i sobotę przystąpić do Komunii św. W piątek od godz. 8.00 ks. Stanisław uda się z posługą sakramentalną do chorych.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Msza św. w intencji Koła Łowieckiego Grabina z Biecza.