• Jutro Wigilia. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. tylko rano o godz. 6.30 i 7.00.
  • Pamiętajmy, że Wieczerza wigilijna jest wydarzeniem religijnym. Nad jej uroczystym przebiegiem powinna czuwać głowa rodziny. Gdy wszyscy są już zgromadzeni przy wigilijnym stole można zgasić wszystkie światła i rozpocząć od zapalenia świecy wigilijnej. Mrok przypomni nam wtedy świat pogrążony w grzechu i śmierci oraz światło świecy, które rozprasza ciemności, a którą jest Jezus Chrystus, nasza nadzieja. Następnie należy zaśpiewać kolędę, odczytać tekst Ewangelii o narodzeniu Jezusa, odmówić modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz modlitwę za zmarłych członków rodziny. Następnie podzielić się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia odnoszące się do spraw codziennych, jak również i religijnych.
  • O północy zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. pasterskiej. 15 minut przed Pasterką będziemy śpiewać kolędy. Składka zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie.
  • W Boże Narodzenie i w Święto św. Szczepana Msze św. tylko do południa. W Szczepana na sumie poświęcenie owsa. W pierwszy dzień świąt składka przeznaczona będzie na potrzeby kościoła, w tym ubezpieczenie świątyni i jej ogrzewanie. W drugi natomiast na Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie.
  • W czwartek przypada Święto św. Jana – Apostoła i Ewangelisty – Imieniny Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Modlimy się w intencji naszego Pasterza.
  • Od czwartku rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Pamiętajmy, że w osobie kapłana sam Chrystus przychodzi do naszych domów przynosząc radość, pokój i błogosławieństwo. Niech Słowo Boże i modlitwa Kościoła będą szczególnym znakiem Jego obecności pośród nas. Dlatego prosimy w miarę możliwości o obecność domowników podczas jej trwania. Ponadto prosimy Parafian o przywożenie i odwożenie kapłanów oraz ministrantów. Program kolędowy zostanie odczytany w drugim dniu świąt, zaś całościowy harmonogram kolędy jest już dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy okazali hojny gest serca, składając dary w postaci produktów żywnościowych dla potrzebujących. Z zebranych darów Caritas parafialna sporządziła 32 paczki i rozwiozła potrzebującym osobom.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na remont ogrodzenia kościoła.
  • Panowie Kościelny i Organista serdecznie dziękują za życzliwe przyjmowanie ich w domach podczas roznoszenia opłatków świątecznych i składane ofiary.
  • W piątek przypada święto św. Młodzianków – Męczenników, a w przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  • Organizatorzy Bieckiego Orszaku Trzech Króli serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Biecza i okolic na to wyjątkowe wydarzenie. Orszak zacznie się Mszą św. o godzinie 11.30 w Kolegiacie, na trasie pochodu odgrywane będą jasełkowe scenki w wykonaniu młodzieży. Tradycyjnie odbędzie się konkurs na najciekawsze stroje – przewidziane są trzy nagrody główne oraz nagrody pocieszenia, dzieciom będą rozdawane cukierki, a oprawę muzyczną zapewnia zespół Canto. Zachęcamy do udziału.