• Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.
  • Jutro Zakończenie Roku Pańskiego 2018. O godz. 16.00 Msza św. na zakończenie roku, a po niej nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za udział w nim możemy zyskać odpust zupełny. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną podziękować Bogu za otrzymane w minionym roku łaski.
  • We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok i Dzień Modlitw o pokój na świecie. Msze św. w porządku niedzielnym, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Liturgii Kościoław tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę wspomnienie świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu – biskupa i doktora Kościoła. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy w piątek od godz. 16.00. W tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych, gdyż były one przed Świętami Bożego Narodzenia.
  • W niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy, a składka przeznaczona będzie na Misje święte. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  • W tym dniu będziemy także przeżywać tradycyjny Orszak Trzech Króli. Tegoroczny Orszak się Mszą św. o godzinie 11.30 w naszej Kolegiacie. Na trasie pochodu odgrywane będą jasełkowe scenki w wykonaniu młodzieży. Tradycyjnie odbędzie się konkurs na najciekawsze stroje – przewidziane są trzy nagrody główne oraz nagrody pocieszenia, dzieciom będą rozdawane cukierki, a oprawę muzyczną zapewnia zespół Canto. Zachęcamy do udziału, w miarę możliwości prosimy o przygotowanie koron dla uczestników Orszaku.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wystroju świątecznego naszego kościoła: Panu Kościelnemu i Panu Waldemarowi za przygotowanie szopki, Sewerynowi Kwiatkowskiemu za choinki, Panu Organiście oraz młodzieży za zawieszenie ozdób świątecznych, za ubieranie choinek – Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła oraz Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie. Bóg zapłać.