• Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego – jest to święto patronalne Caritas, a składka jest przeznaczona na Caritas diecezjalną. Przy tej okazji składamy Parafialnemu Oddziałowi Caritas życzenia wielu łask Bożych i wytrwałości w posłudze. Dzieci i młodzież prosimy o składanie skarbonek wielkopostnych przed ołtarzem.
 • Dzisiaj po Sumie zebranie Rady Parafialnej, o godz. 14.00 poświęcenie granic w Strzeszynie, a po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie organizacyjne przed pielgrzymko-wycieczką do Lwowa i okolic. Prosimy o dokonanie całościowej wpłaty.
 • Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny – Patronki Europy; we wtorek uroczystość św. Wojciecha, BM, Patrona Polski, liturgicznie przeniesiona z Oktawy Wielkanocnej.  W środę wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika; w czwartek wspomnienie św. Atanazego, BD. Jest to także Dzień Flagi Narodowej, prosimy o udekorowanie domów symbolami narodowymi.
 • W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. jak w niedzielę. O godz. 16.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, po czym nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych, zaproszonych gości oraz mieszkańców na Rynek, gdzie odbędą się uroczystości patriotyczne oraz część artystyczna. Zapraszamy do licznego udziału. W sobotę wspomnienie św. Floriana – męczennika.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. W związku z tym w czwartek na godz. 8.30 zapraszamy Rodziców dzieci komunijnych, aby posprzątać i przyozdobić kościół. Prosimy o zabranie ze sobą niezbędnych przyborów i środków czystości.
 • Rodziców, Rodzeństwo, Chrzestnych i członków Rodzin prosimy, aby skorzystali z Sakramentu Pojednania. Spowiedź święta dla dzieci i ich Rodzin odbędzie się w naszej świątyni w sobotę o godz. 9.00.
 • Jutro po Mszy św. wieczorowej odbędzie się spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki do Gietrzwałdu. Są jeszcze trzy wolne miejsca.
 • W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Gorąco zachęcamy do śpiewu Litanii Loretańskiej w kościele oraz przy naszych kapliczkach przydrożnych. Dzieci za udział w nabożeństwie będą otrzymywać obrazki. W tygodniu zapraszamy na godz. 17.30, a w niedziele na 15.30.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy w czwartek od godz. 17.00. Z uwagi na uroczystość przypadającą w piątek, nie będzie odwiedzin chorych.
 • Od środy rozpoczną się Msze św. gregoriańskie za śp. Czesławę Szary i Jana Wędrychowicza, odprawiane poza naszą parafią. Rodziny zapraszamy do kościoła na modlitwę w intencji Zmarłych.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim mieszkańcom Strzeszyna, również tym należącym do parafii Kwiatonowice i Klęczany, za zebrane pieniądze na konserwację figury apostoła. Zebrano 26 425 zł. Podziękowania składamy na ręce Pana Sołtysa i Rady Sołeckiej.
 • Burmistrz Biecza informuje, że w najbliższym czasie odbędą się wybory na sołtysów i przewodniczących komitetów osiedlowych. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem spotkań.