• Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, przeżywamy 56. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne oraz rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Na Sumie Rocznica Pierwszej Komunii świętej. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe. Gorąco zachęcamy do śpiewu Litanii Loretańskiej w kościele oraz przy naszych kapliczkach przydrożnych. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30.
  • KALENDARZ LITURGICZNY: we wtorek: święto św. Macieja, Apostoła; w czwartek święto św. Andrzeja Boboli – Kapłana i Męczennika, Patrona Polski.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy Kapłanom, Rodzicom, Służbie Kościelnej i Ołtarza, Chórowi oraz wszystkim innym osobom zaangażowanym w przygotowanie świątyni oraz uświetnienie liturgii uroczystości pierwszej Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży bierzmowanej dziękujemy za dar ołtarza w postaci uroczystego ornatu, tronu pod monstrancję oraz oprawy na ewangeliarz. Dziękujemy również za zaangażowanie w prace porządkowe w kościele i jego otoczeniu przed uroczystością I Komunii. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  • Ze względu na inwestycje, jakie będą prowadzone przy szpitaliku św. Jadwigi, świątyni parafialnej oraz ogrodzeniu kościoła, wspólnie z Radą Parafialną została podjęta decyzja o wprowadzeniu w 3. niedzielę każdego miesiąca składki inwestycyjnej. Do otrzymanych dotacji w tym roku będziemy potrzebować ok. 60 000 zł. własnego wkładu. Prosimy o zrozumienie dla tej decyzji oraz ofiarność. Dlatego w przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne parafii.
  • W piątek o godz. 16.45 spotkanie Grupy Oazowej.
  • Msza św. dziękczynna w intencji dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. oraz ich Rodzin – o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
  • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji poświęcenia pokarmów Korczyna – Góra zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
  • W ramach „Rekolekcji filmowych” zapraszamy na projekcję filmu pt. „Córka Hioba”. Film opowiada o sile przebaczenia. Seans odbędzie się we wtorek 14 maja o godz. 19.00 w Gorlickim Centrum Kultury. Szczegóły na plakacie.