• Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe, a po nim Msza św. Zachęcamy do śpiewu Litanii Loretańskiej w kościele oraz przy naszych kapliczkach przydrożnych. Nabożeństwo majowe w czwartek i w piątek o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – Msza św. o godz. 8.30 odprawiana jako intencja dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz potrzebne łaski w intencji sióstr z Róży św. Jadwigi Królowej oraz p. Magdaleny Bochenek, z okazji 110. rocznicy jej utworzenia. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 • W tym tygodniu wypadają tradycyjne Dni Krzyżowe. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a następnie procesja, w czasie której będziemy śpiewać Litanię Loretańską. W tych dniach nie będzie nabożeństwa majowego o 17.30.

W poniedziałek z intencji mieszkańców ulicy Bochniewicza, Ścibórki, Wilczaka, Kalisówki oraz Korczyny – Nowa Wieś.

We wtorek z intencji mieszkańców Podwala i Wapnisk, Strzeszyn – Serwoniec,  Strzeszyn – kapliczka u pana Augustyna,  Strzeszyn – kapliczka u państwa Rybowicz,  Strzeszyn – kapliczka u pana Klesyka.

W środę z intencji mieszkańców Rynku, Strzeszyn – Góra,  Strzeszyn – strona Pyznarów i Pisarzówki,  Strzeszyn – strona Haberków i Pyznarów.

 • W środę zostanie także odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji uczestników pielgrzymko-wycieczki do Lwowa i okolic – o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W naszej diecezji podejmiemy modlitwę wynagradzającą za profanację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
 • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji poświęcenia pokarmów Strzeszyn – Remiza zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
 • KALENDARZ LITURGICZNY: w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek święto Nawiedzenia NMP oraz początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w sobotę wspomnienie św. Justyna.
 • Od soboty rozpoczną się Msze św. gregoriańskie za śp. Marię Tajak, odprawiane poza naszą parafią. Rodzinę zapraszamy do kościoła na modlitwę w intencji Zmarłej.
 • Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w sprawie pielgrzymki odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 • W związku z następstwami powodzi w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek. W tym tygodniu z rezerw Caritas pierwsi poszkodowani już otrzymują pomoc.
 • Pan Burmistrz prosi o zapoznanie się z granicami obwodów głosowania nr 1 i nr 2 w Bieczu. Więcej szczegółów w gablocie parafialnej. Kierujemy gorącą zachętę do wzięcia udziału w wyborach.
 • W sobotę w na stadionie Glinika Gorlice odbędzie się piknik charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Tosi Haluch i Piotrka Koszyka. Szczegóły na plakacie.
 • Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieczu informuje, że istnieje możliwość zgłaszania szkód zaistniałych w budynkach mieszkalnych oraz ubiegania się o pomoc finansową na usuwanie skutków szkód powstałych w wyniku zalania domów. Zgłoszenia przyjmują i szczegółowych informacji udzielają pracownicy Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieczu, ul. Binarowska 5.