• Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres Wielkanocny. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.40.
  • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: jutro drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, jako święto NMP Matki Kościoła. Ponieważ nie jest to święto obowiązkowe Msze św. o godz. 6.30, 7.30 i 8.30 oraz o 18.00. Prosimy o zapoznanie się z intencjami mszalnymi na ten dzień. We wtorek wspomnienie św. Barnaby Apostoła, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek bł. Michała Kozala, BM. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
  • 20 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 9.00 w naszej Kolegiacie. Po niej odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie na ścianie Ratusza od strony kościoła, drugi na Rynku przy kapliczce św. Floriana, trzeci na skrzyżowaniu ulic Grodzkiej i Piekarskiej, czwarty przy ul. Kazimierza Wielkiego. Dwa pierwsze ołtarze na Rynku przygotowuje nasza parafia, a pozostałe dwa parafia św. Anny w Bieczu. Gorąco prosimy parafian z tego rejonu o przygotowanie ołtarzy. W razie jakiejkolwiek potrzeby związanej z przygotowaniem ołtarzy, prosimy o zgłaszanie się do księży, pana kościelnego, siostry zakonnej.
  • W Boże Ciało jest organizowany wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego Serca – Jednego Ducha. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Koszt 20 zł.
  • W piątek o godz. 16.45 spotkanie Grupy Oazowej.
  • Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych z intencji mieszkańców Korczyna – Nowa Wieś zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00, zaś z intencji poświęcenia pokarmów Strzeszyn – Szkoła o godz. 11.30.
  • W sobotę odbędzie się pielgrzymka dzieci I-komunijnych wraz z rodzicami do sanktuarium w Miejscu Piastowym, do Soliny i Myczkowiec. Wyjazd o godz. 6.45 ze Strzeszyna i o 7.00 z Rynku.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 w Domu Parafialnym spotkanie organizacyjne dla wszystkich uczestników pielgrzymki po sanktuariach alpejskich. Prosimy wszystkich o dokonanie pełnej wpłaty.
  • W dniach 14-15.06 br. odbędzie się na obiekcie MOSiRu w Krynicy-Zdroju Forum Ewangelizacyjne. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną pogłębić swoją wiarę i jeszcze bardziej przylgnąć do Jezusa Chrystusa jako jedynego Pana i Zbawiciela. Szczegóły na ulotkach, które znajdują się na stoliku z gazetami.
  • W dniu 2 lipca jest organizowana Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Zachęcamy Dyrektorów oraz Nauczycieli do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Stanisława Pałki, proboszcza w Rożnowicach.