• Przeżywamy dzisiaj ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka 3. Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tego dnia są słowa psalmu „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.
  • W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  • KALENDARZ LITURGICZNY: jutro – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, DzM, Patronki naszej diecezji; w środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, P;  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP. W piątek wspomnienie św. Cecylii, dzień modlitwy za pielęgnujących śpiew i muzykę kościelną, szczególnie za Pana Organistę i nasz Chór Parafialny.
  • W czwartek zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów.
  • Trwamy w modlitwie za zmarłych: wypominki listopadowe przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, wypominki roczne w każdą niedzielę przed Sumą, w piątek Nieszpory za zmarłych.
  • Od jutra od godz. 9.00 Panowie Kościelny i Organista będą odwiedzać nasze domy przynosząc opłatki świąteczne. Pan Kościelny rozpocznie od Korczyna-Skała, a Pan Organista od Strzeszyn-Wilczak. Prosimy o życzliwe przyjmowanie ich w domach oraz składanie dobrowolnych ofiar za ich całoroczną pracę dla parafii.
  • Składka przeznaczona na cele inwestycyjne. Na ten rok zakończyliśmy realizację wyznaczonych zadań konserwatorskich przy Szpitaliku św. Jadwigi, przy kościele parafialnym. Prace zostały odebrane przez Konserwatora Wojewódzkiego, wykonawcom wypłacono w całości poniesione koszty. Parafia złożyła kolejne wnioski do Ministerstwa Kultury i Funduszu Kościelnego na prowadzenie dalszych prac. Przed nami remont kuchni na plebanii. Wszystkim Parafianom składamy Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.