• Dzisiaj niedziela Gaudete, która rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Mszach świętych roratnich o godz. 18.00, przed którymi śpiewamy Godzinki.
  • Od jutra rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
  • W sobotę w naszym kościele przedświąteczna spowiedź parafialna w godz. od 9.00 do 12.00 i od 14.30 do 18.00. Przerwy w spowiedzi od 10.30 do 11.00 i od 16.00 do 16.30. W tym dniu także odwiedzimy chorych z racji świąt Bożego Narodzenia od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie do środy w zakrystii osób, które pragną przyjąć sakramenty święte. Nie zgłaszamy osób z 1. piątku.
  • W piątek po Mszy św. zbiórka kandydatów, ministrantów oraz lektorów. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 kandydaci zostaną włączeni do grona Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Przy tej okazji mamy radosną informację, że w zawodach w piłkę nożną halową z rejonu biecko-gorlickiego nasi ministranci zdobyli 1., a lektorzy 2. miejsce. Składamy im gratulacje i życzymy sukcesów w rozgrywkach na szczeblu diecezjalnym. 
  • W najbliższą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 11:30. W liturgii towarzyszyć nam będą chór „Ku Niebu” i orkiestra kameralna, działające przy gorlickiej Bazylice, pod dyrekcją Marcina Fejklowicza. Po Eucharystii artyści zapraszają na koncert pieśni adwentowych „Nabierzcie Ducha!” W programie dobrze nam znane pieśni tradycyjne, dawne oraz współczesne kompozycje. Serdecznie zapraszamy.
  • Przez cały dzień przed kościołem będą rozprowadzane płyty z kolędami w wykonaniu chóru i orkiestry kameralnej. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dla domu dziecka w Gorlicach.
  • W zakrystii są do nabycia świece Caritas po 5 zł.
  • Panowie Kościelny i Organista serdecznie dziękują za życzliwe przyjmowanie ich w domach podczas roznoszenia opłatków świątecznych i składane ofiary.
  • Dziś na Rynku o godz. 13.00 rozpocznie się Wigilia oraz Biecki Jarmark Bożonarodzeniowy.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, za dar serca w postaci produktów żywnościowych, młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego, ks. Pawłowi, Kierownictwu sklepu “Biedronka” oraz Parafialnej Grupie Caritas za zaangażowanie w przedświąteczną akcję charytatywną. Dzięki Waszej wrażliwości zostały przekazane 36 osobom paczki świąteczne, w tym trzydziestu trzem podwójne. Jeszcze raz gorąco dziękujemy za tak szeroki odzew.
  • Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzeszynie informuje, że rozprowadzana będzie kolejna edycja kalendarza szkolnego. Dochód tym razem zostanie przeznaczony na ściankę wspinaczkową. Jednocześnie dziękujemy mieszkańcom Strzeszyna i sponsorom za dotychczasowe wsparcie finansowe, dzięki któremu powstała profesjonalna pracownia językowa.