• Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 11:30. towarzyszyć nam będą chór „Ku Niebu” i orkiestra kameralna pod dyrekcją Marcina Fejklowicza, działające przy gorlickiej Bazylice. Po Eucharystii artyści zapraszają na koncert pieśni adwentowych.
  • We wtorek Wigilia. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. tylko rano o godz. 6.30 i 7.00. Pamiętajmy, że Wieczerza wigilijna jest wydarzeniem religijnym. Nad jej uroczystym przebiegiem powinna czuwać głowa rodziny. Gdy wszyscy są już zgromadzeni przy wigilijnym stole można zgasić wszystkie światła i rozpocząć od zapalenia świecy wigilijnej. Mrok przypomni nam wtedy świat pogrążony w grzechu i śmierci oraz światło świecy, które rozprasza ciemności, a którą jest Jezus Chrystus, nasza nadzieja. Następnie należy zaśpiewać kolędę, odczytać tekst Ewangelii o narodzeniu Jezusa, odmówić modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz modlitwę za zmarłych członków rodziny. Następnie podzielić się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia odnoszące się do spraw codziennych, jak również i religijnych.
  • O północy zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. pasterskiej. 15 minut przed Pasterką będziemy śpiewać kolędy. Składka zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie.
  • W Boże Narodzenie i w Święto św. Szczepana Msze św. tylko do południa. W Szczepana na Sumie poświęcenie owsa.
  • W piątek przypada Święto św. Jana – Apostoła i Ewangelisty – Imieniny Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Modlimy się w intencji naszego Pasterza.
  • Od soboty rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Pamiętajmy, że w osobie kapłana sam Chrystus przychodzi do naszych domów przynosząc radość, pokój i błogosławieństwo. Niech Słowo Boże i modlitwa Kościoła będą szczególnym znakiem Jego obecności pośród nas. Dlatego prosimy w miarę możliwości o obecność domowników podczas jej trwania. Ponadto prosimy Parafian o przywożenie i odwożenie kapłanów oraz ministrantów. Program kolędowy zostanie odczytany w drugim dniu świąt, zaś całościowy harmonogram kolędy jest już dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano.
  • W piątek po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.
  • W zakrystii jest jeszcze do nabycia kilka świec Caritas.
  • Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Źródła.
  • Organizatorzy zbiórki charytatywnej oraz rodzice Maksymiliana Szpyrki składają serdeczne podziękowania za życzliwość oraz udzieloną pomoc rzeczową wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli tę akcję