• Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka.
 • W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji. W modlitwie polecajmy także Siostry Sercanki, posługujące w naszej parafii. Na każdej Mszy św. błogosławienie świec-gromnic. Prosimy o przyniesienie ich na liturgię.
 • Jest to także pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. W niektórych różach brakuje członków – gdyby ktoś chciał dołączyć do którejś Róży męskiej lub żeńskiej, to również bardzo gorąco zachęcamy. Ten temat został podjęty w czasie wizyty duszpasterskiej.  
 • W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca.
 • Z racji rozpoczynających się ferii zimowych Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.
 • KALENDARZ LITURGICZNY: we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu; w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek św. Jana Bosko.
 • Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła i ubezpieczenie budynków.
 • Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieczu organizuje w przyszłą niedzielę w godz. od 8.00 do 12.30 w remizie OSP akcję oddawania krwi.
 • Pragniemy poinformować, że nasi ministranci bardzo dobrze spisali się na XXV Diecezjalnym Turnieju Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej o Puchar Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby, zajmując trzecie miejsce spośród kilkudziesięciu drużyn biorących udział. Serdecznie gratulujemy.
 • W dniach 15-16 marca w naszej Parafii zostanie przeprowadzona wizytacja kanoniczna, której dokona ks. bp Edward Białogłowski. Na zakończenie wizytacji ks. Biskup udzieli sakramentu Bierzmowania uczniom klas VIII z terenu naszej Parafii.
 • Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polski, Barbara Bartuś zaprasza na spotkanie otwarte z cyklu „Porozmawiajmy wspólnie o rolnictwie” z Przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa, posłem Robertem Telusem. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia o godz. 15.30 w Dworze Karwacjanów w Gorlicach.
 • Serdecznie zapraszamy słuchaczy Bieckiego Uniwersytetu Złotego Wieku na wykład edukacyjny „Profilaktyka raka piersi”, który wygłosi dr n. med. Franciszek Rachel – chirurg w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach. Zajęcia odbędą się 30 stycznia 2020 w Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego w Bieczu o godz. 14.00, a następnie odbędą się ćwiczenia usprawniające w tym samym budynku.
 • W dniach 5-12 lipca 2020 r. organizowana jest pielgrzymko-wycieczka do Rumunii. Całkowity koszt wynosi 1680 zł. Przy zapisie wpłacamy 200 zł. W programie m.in.: Kaczyca – odwiedziny w „polskiej wsi” na terenie rumuńskiej Bukowiny, Monastyr Voronet – zwiedzanie wpisanego  na listę Unesco słynnego malowanego monastyru, Siedmiogród, Sybin. Więcej szczegółów na stronie internetowej Parafii. Zapisy do końca marca.