Znak pokoju przekazujmy sobie poprzez skinienie głowy, bez podawania ręki.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną oraz wprowadzonymi obostrzeniami przez władze państwowe, Biskup Rzeszowski postanowił, że do końca marca zostają odwołane wszystkie zaplanowane wizytacje parafialne prowadzone przez obydwu księży biskupów, także ta zaplanowana na dziś i jutro w naszej Parafii. Nie odbędzie się także liturgia udzielenia Sakramentu Bierzmowania.

 Droga Krzyżowa z błogosławieństwem relikwią Krzyża św. w piątek o godz. 17.30 oraz o godz. 19.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00, a następnie Msza św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane baranki Caritas w cenie 5 zł. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele Caritas diecezjalnej.

Ze względu na zaistniałą sytuację pragniemy przyspieszyć posługę sakramentalną u chorych, dlatego w środę od 9.00 odwiedzimy chorych w Bieczu i Korczynie, zaś w czwartek w Strzeszynie. Do wtorku wieczorem prosimy o zgłaszanie osób które pragną skorzystać z tej posługi, również chorzy, których odwiedzamy w 1-sze piątki niech potwierdzą chęć przyjęcia kapłana. Zgłoszenia w zakrystii bądź telefonicznie w parafii. Prosimy o poinformowanie o tej możliwości.

Korzystając z okazji gorąco prosimy o zainteresowanie się osobami starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi – przy zachowaniu środków ostrożności okażmy im naszą solidarność i nie pozostawiajmy ich samym sobie.

Msza św. w intencji Pracowników, Pacjentów i ich Rodzin z ZOZ Lege Artis w Bieczu – o Boże błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

W razie uroczystości pogrzebowych prosimy, aby uczestniczyła w nich tylko najbliższa rodzina.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu informuje, że do 20 marca br. prowadzi rekrutację do klasy I na rok szkolny 2020/21. Szczegółowe informacje oraz wnioski znajdują się na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie, który mimo zawieszonych zajęć dydaktyczno-wychowawczych pracuje w godzinach od 7.30 do 15.30. Ulotki informacyjne można znaleźć na stoliku z prasą.

Ogłoszenie Burmistrza Biecza:

Wobec zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem apeluję do Mieszkańców o wykorzystywanie dróg do korespondencji: elektronicznej, pocztowej oraz telefonicznej, przy załatwianiu spraw w Urzędzie Miejskim. Osobiste wizyty prosimy ograniczyć do spraw niezbędnych i pilnych. Od dnia 16 marca przyjęcia interesantów w UM odbywać się będą codziennie w godz. od 9.00 do 13 w sprawach wymagających osobistego wstawiennictwa. Dane kontaktowe do pracowników Urzędu zamieszczone są na stronie internetowej urzędu.

Te same przepisy dotyczą Urzędu Powiatowego w Gorlicach. Dodatkowo Pani Starosta informuje o zawieszeniu funkcjonowania jarmarków organizowanych na terenie Gmin.