• Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne oraz rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Po południu o godz. 15.00 dodatkowa Msza św., a po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo majowe. Gorąco zachęcamy do śpiewu Litanii Loretańskiej w kościele oraz w naszych rodzinach. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30.
  • Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Floriana, w środę św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz dzień Nowenny do MB Nieustającej Pomocy, w piątek uroczystość św. Stanisława, BM, Patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także dzień Nowenny do św. Jadwigi Królowej.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  • Przypominamy, że obowiązek Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, wynikający z przykazania kościelnego, możemy spełnić do Niedzieli Trójcy Świętej. Spowiadamy rano od 6.15 do 7.30 i popołudniu od 17.15.