• Dzisiaj o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową, znajdującą się na budynku Ratusza oraz błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
  • 18 maja br. w poniedziałek o godz. 18 w Katedrze rzeszowskiej odbędzie się dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20. rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60. rocznicy święceń kapłańskich.
  • Dzisiaj o godz. 15.00 dodatkowa Msza św., a po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo majowe. Zachęcamy do śpiewu Litanii Loretańskiej w kościele, przy kapliczkach oraz w naszych domach. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, w przyszłą niedzielę o 15.30. Dzisiaj po każdej Mszy św. i jutro po Mszy św. o godz. 18.00. błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  • KALENDARZ LITURGICZNY: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W tym tygodniu wypadają tradycyjne Dni Krzyżowe. Będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz o dobre urodzaje, a także o zachowanie nas od epidemii, a tegorocznych plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych. O godz. 18.00 Msza św., a następnie  modlitwy o urodzaje. Ponieważ nie będzie tradycyjnej procesji, kapłan po zakończonym nabożeństwie uda się na miejsce poświęcenia – przy kapliczce na ul. Bochniewicza. na Podwalu oraz w  Rynku.

W PONIEDZIAŁEK z intencji mieszkańców ulicy BOCHNIEWICZA, ŚCIBÓRKI, WILCZAKA, KALISÓWKI oraz STRZESZYN – KAPLICZKA U P. RÓŻA.

We WTOREK z intencji mieszkańców PODWALA I WAPNISK, STRZESZYN – SERWONIEC, STRZESZYN – KAPLICZKA U PANA AUGUSTYNA, STRZESZYN – KAPLICZKA U PAŃSTWA RYBOWICZ, STRZESZYN – KAPLICZKA U PANA KLESYKA.

W ŚRODĘ z intencji mieszkańców RYNKU i przyległych ulic, STRZESZYN – GÓRA,  STRZESZYN – STRONA PYZNARÓW I PISARZÓWKI,  STRZESZYN – STRONA HABERKÓW I PYZNARÓW.

  • W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się próba przed I Spowiedzią św. dla dzieci z klas III.
  • W związku ze zmianą przepisów odnośnie uczestnictwa w liturgii – 1 osoba na 10 m2, w naszej świątyni na nabożeństwie może zgromadzić się 120 osób. W związku z tym Msza św. w sobotę wieczór pozostaje Mszą niedzielną, natomiast od przyszłej niedzieli nie będzie już Mszy św. o godz. 15.00. Nabożeństwo majowe od następnej niedzieli o godz. 15.30.
  • Na stoliku z prasą znajduje się nowy numer tygodnika Niedziela, a także folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II, do odmawiania w rodzinach.