• Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres Wielkanocny.
  • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: jutro drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, jako święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 7.30 i 8.30 oraz o 18.00. We wtorek święto poświęcenia Katedry w Rzeszowie, w środę św. Karola Lwangi i Towarzyszy, MM oraz dzień Nowenny do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek św. Bonifacego, BM. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Od jutra codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Spowiadamy w piątek: rano od 6.15, popołudniu od godz. 17.00. Msze św. w pierwszy piątek o godz. 6.15, 7.00 oraz 18.00. Przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I piątku miesiąca. W związku z tym prosimy, aby osoby chore lub rodzina telefonicznie lub w zakrystii, potwierdziła chęć skorzystania z posługi sakramentalnej.
  • 11 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała – odpust parafialny. W tym roku nie będzie tradycyjnej procesji eucharystycznej. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. z procesją do czterech ołtarzy wewnątrz świątyni. Na Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Korczynie i nr 2 w Bieczu przystąpią do I Komunii św. Porządek Mszy św. w Boże Ciało będzie niedzielny. Intencje z Mszy św. planowanej na godz. 9.00 zostaną odprawione o godz. 8.30 i o godz. 16.00. Bardzo prosimy o zapoznanie się ze zmianami.
  • Rocznica Komunii św. dla klas IV odbędzie się w niedzielę 21 czerwca o godz. 11.30.
  • Tym, którzy jeszcze tego nie wypełnili, przypominamy o obowiązku corocznej spowiedzi i Komunii św. w Okresie Wielkanocnym. Mamy na to czas tylko do najbliższej niedzieli. Przypomnijmy o tym naszym bliskim.
  • Próby przed I Komunią św. dla klas III: w poniedziałek po Mszy św. wieczornej dla dzieci z Korczyny, we wtorek dla Szkoły Podstawowej nr 2, w środę ze Strzeszyna.
  • Przypominamy, że zostały zniesione ograniczenia co do ilości uczestników Mszy św. Natomiast od 6 czerwca ks. biskup Ordynariusz odwołuje udzieloną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
  • Na stoliku z prasą znajduje się nowy numer tygodnika Niedziela.