• Dzisiaj I. niedziela miesiąca – po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o 16.00 nabożeństwo czerwcowe. W dni powszednie Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy po Mszy św. wieczornej.
  • Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi Królowej. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. oraz błogosławieństwo relikwiami św. Jadwigi. Zapraszamy do licznego udziału.
  • W czwartek Uroczystość Bożego Ciała – odpust parafialny. W tym roku nie będzie tradycyjnej procesji eucharystycznej. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. z procesją do czterech ołtarzy wewnątrz świątyni. Na Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Korczynie i nr 2 w Bieczu przystąpią do I Komunii św. Porządek Mszy św. w Boże Ciało będzie niedzielny. Intencje z Mszy św. planowanej na godz. 9.00 zostaną odprawione o godz. 8.30 i o godz. 16.00. Bardzo prosimy o zapoznanie się ze zmianami.
  • W Oktawie Bożego Ciała nie będzie procesji z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczorowej. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w Eucharystii i nabożeństwie czerwcowym.
  • W związku I Komunią św. we wtorek na godz. 8.30 zapraszamy Rodziców dzieci komunijnych, aby posprzątać i przyozdobić kościół. Prosimy o zabranie ze sobą niezbędnych przyborów i środków czystości.
  • Rodziców, Rodzeństwo, Chrzestnych i członków Rodzin prosimy, aby skorzystali z Sakramentu Pojednania. Spowiedź święta dla dzieci i ich Rodzin odbędzie się w naszej świątyni w środę od godz. 17.00.
  • Próby przed I Komunią św. dla klas III: w poniedziałek o godz. 17.00 dla dzieci z Korczyny, po Mszy św. wieczornej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, w piątek po Mszy św. dla dzieci ze Strzeszyna.
  • 28 czerwca w naszej parafii będziemy przeżywać wizytację kanoniczną, która miała odbyć się 15 marca, ale ze względu na epidemię została odwołana. Podczas wizytacji uczniom klas VIII zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania.
  • Rozpoczęliśmy prace konserwatorskie przy figurach Apostołów. W planie mamy zakończyć w tym roku remont ogrodzenia i konserwację figur. Składamy serdeczne Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu prac przy konserwacji figur – zmianie organizacji ruchu, postawieniu rusztowań. Dziękujemy panu Mateuszowi Dziki, panu Kazimierzowi Dudzie oraz panu Ryszardowi Bochenkowi i jego ekipie.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – jest nowy numer tygodnika Niedziela. Na stoliku z prasą jest wyłożony bezpłatny numer kwartalnika Terra Biecensis.