• Przeżywamy dzisiaj dzień odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczystej Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi nasz rodak ks. Dariusz Chrostowski – duszpasterz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Na Sumie procesja różańcowa wewnątrz świątyni. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. Po południu nie będzie już nabożeństwa różańcowego, Msza św. o godz. 16.00. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz uchodźców.
  • Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych oraz do odmawiania Różańca w naszych domach.
  • KALENDARZ LITURGICZNY: jutro wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej, w środę NMP Różańcowej oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek Nowenna do św. Jadwigi Królowej i błogosławieństwo jej relikwiami.
  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w całej Polsce XX Dzień Papieski pod hasłem: „TUTUS TUUS” – „Cały Twój”. Z racji Dnia Papieskiego na godz. 15.30 zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, na Różaniec z Papieżem Janem Pawłem II. Rozważania poprowadzi grupa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.  Po nabożeństwie różańcowym podczas Mszy Świętej kandydaci do bierzmowania otrzymają modlitewniki.
  • Z Dniem Papieskim jest ściśle związana budowa tzw. żywego pomnika Jana Pawła II. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin. W tym dniu będzie zbiórka do puszek.
  • We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza dziękczynna za zbiory, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla mieszkańców Wilczaka, z racji poświęcenia granic, a w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w intencji o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski oraz za zmarłe siostry z Róży p. Ewy Basista.
  • W najbliższym czasie odbędzie się przy naszym kościele odsłonięcie tablicy upamiętniającej Polaków, którzy w czasie II wojny światowej pomagali Żydom. Wydarzeniu temu patronuje Instytut Pileckiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku znajduje się nowy numer tygodnika Niedziela, a także Przewodnik po Szlaku św. Jadwigi Królowej, w cenie 12 zł.