• KALENDARZ LITURGICZNY: w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, K; we wtorek św. Wacława, M; w środę święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek wspomnienie św. Hieronima, KD; w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dz.D.; w sobotę św. Aniołów Stróżów.  
 • We wtorek o godzinie 15.00 zachęcamy do włączenia się w międzynarodowe wydarzenie duszpasterskie „ISKRA MIŁOSIERDZIA” – czyli odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i wsi.
 • Od piątku rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do uczestnictwa w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele oraz do odmawiania Różańca w naszych domach. Za udział w nabożeństwie dzieci będą otrzymywać naklejki.
 • W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek pierwsza Msza św. o godz. 6.15, spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza, na którą zapraszamy także wszystkich chłopców, którzy chcieliby należeć do grona ministrantów. W  piątek od godz. 8.00 odwiedziny z  posługą sakramentalną osób chorych.
 • W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Święto Matki Bożej Różańcowej. W naszej parafii jest to dzień odpustu. Uroczystej Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczył będzie i kazania wygłosi nasz rodak ks. Grzegorz Dąbrowski – wikariusz parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie. Na Sumie procesja różańcowa wewnątrz świątyni. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych, a także po Mszy św. o 8.30. Po południu nie będzie już nabożeństwa różańcowego, Msza św. o godz. 16.00.
 • We wtorek o godz. 17.30 w Sali Parafialnej odbędzie się spotkanie dla uczniów klas siódmych ze Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Chcemy w ten sposób rozpocząć etap dalszego przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 • W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 dzieci z klas III otrzymają różańce. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w kościele.
 • W sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej spotkanie scholi dziecięcej.
 • Od 1 października rozpoczną się Msze św. gregoriańskie w intencji śp. ks. Władysława Kreta z intencji Sodalicji św. Jadwigi Królowej.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Strzeszyn – z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla rodzin.
 • Nawiązując do wezwania naszej parafii, chcielibyśmy, aby powstała Wspólnota Wynagradzania Jezusowi Eucharystycznemu i Niepokalanemu Sercu Maryi modlitwą uniżenia. Dlatego zapraszamy w najbliższą sobotę na Eucharystię o godz. 18.00, po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, połączone z nabożeństwem uwielbienia, przebłagania i wynagradzania za grzechy Jezusowi Eucharystycznemu i Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 21.00 zakończenie nabożeństwa Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną wynagradzać.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne.
 • W imieniu naszego lektora Marcela i jego rodziny dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiarę na jego leczenie i rehabilitację. Dziękujemy wszystkim kwestującym: lektorom, młodzieży z KSMu oraz harcerzom z Drużyny Harcerskiej „Feniks”.
 • Na stoliku z prasą znajduje się nowy numer tygodnika Niedziela. Zachęcamy do lektury.