• Dzisiaj na Sumie Uroczystość I. Komunii św. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar ołtarza rodzicom dzieci I-komunijnych. Za złożone ofiary zostały zakupione: komplet lekcjonarzy, welony kielichowe oraz alby i komże dla Liturgicznej Służby Ołtarza.
  • W Białym Tygodniu dzieci I-komunijne zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a następnie na Mszę św.
  • Za tydzień Rocznicę I Komunii będą przeżywać dzieci z klas IV. W związku z tym zapraszamy na próbę w środę na godz. 16.00.
  • KALENDARZ LITURGICZNY: w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, BD; we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym, nabożeństwo majowe o 15.30. Na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy św. nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych, gości oraz mieszkańców na Rynek, gdzie będą kontynuowane uroczystości patriotyczne oraz część artystyczna. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów barwami narodowymi.

W środę wspomnienie św. Floriana, M, oraz dzień nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

  • Zachęcamy do śpiewu Litanii Loretańskiej w kościele, w naszych domach oraz przy kapliczkach przydrożnych. W tygodniu zapraszamy na godz. 17.30, a w niedziele o 15.30. Za udział w majówkach dzieci będą otrzymywać obrazki.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od godz. 17.00. Spowiadamy w piątek: rano od godz. 6.15, popołudniu od 17.00. Zaczęcamy do Sakramentu Pokuty szczególnie dzieci rocznicowe i ich rodziny. Odwiedziny chorych od godziny 8.00. Msze św. w pierwszy piątek o godz. 6.15, 7.00 oraz 18.00.
    W sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja wynagradzająca do godz. 21.00.
  • W sobotę odbędzie się parafialny egzamin dla kandydatów do bierzmowania w dwóch grupach:

– od godz. 9.00 uczniowie ze Szkół Podstawowych ze Strzeszyna i Korczyny,

– od godz. 10.30 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku z prasą znajduje się nowy numer tygodnika Niedziela.