• Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za tydzień Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy o obowiązku corocznej spowiedzi i Komunii św. w okresie wielkanocnym. Mamy na to czas tylko do najbliższej niedzieli. Przypomnijmy o tym także naszym bliskim.
  • KALENDARZ LITURGICZNY: jutro drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 7.30 i 8.30 oraz o 18.00; w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła. Codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W środę po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
  • W piątek o godz. 12.00 w Kolegiacie Bożego Ciała zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Kanoników Kapituły Bieckiej z okazji 25. Rocznicy kanonizacji św. Jadwigi Królowej. Po Mszy św. młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu zaprezentuje przedstawienie o św. Jadwidze. Zapraszamy wszystkich Parafian na tę uroczystość.
  • W przyszłym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku główna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 9.00 w naszej Kolegiacie, a po niej nastąpi procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji przy kościele św. Anny. Prosimy o przygotowanie dwóch ołtarzy, tak jak w ubiegłym roku.
  • W Uroczystość Bożego Ciała organizujemy wyjazd na Koncert Ewangelizacyjny „Jednego Serca, Jednego Ducha” dla wszystkich chętnych zarówno młodych, jak i osób dorosłych. Odbędzie się on w Rzeszowie w Parku Sybiraków w godz. od 19.00 do 22.30. Wyjazd z rynku bieckiego o godz. 17.00. Planowany powrót około północy. Koszt wyjazdu: 25 zł, zapisy z zakrystii. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Druki do odebrania z zakrystii lub u ks. Pawła.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z intencji poświęcenia pokarmów w Remizie w Strzeszynie, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i wszelkie potrzebne łaski dla rodzin.
  • Biskup Ordynariusz zwraca się z prośbą, aby w przyszłą niedzielę przeprowadzić zbiórkę do puszek, przeznaczoną na Dom Rekolekcyjny bł. Karoliny w Przybyszówce, który służy formacji młodzieży.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku z prasą znajduje się nowy numer tygodnika Niedziela.
  • W najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka: Częstochowa Grabówka, Jasna Góra, Leśniów. Zbiórka na parkingu przy ul. Tumidajskiego w Bieczu o godz. 4.45.
  • Burmistrz Biecza, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu oraz Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury zapraszają na Dzień Dziecka, który odbędzie się 5 czerwca od godz. 14.00 na stadionie sportowym w Bieczu. Wstęp wolny.