• KALENDARZ LITURGICZNY: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Z; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  • W Oktawie Bożego Ciała Msza św. i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni o godz. 18.00, w czasie której śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. W czwartek uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci, wianków i ziół.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie i uświetnienie uroczystości Bożego Ciała: mieszkańcom Rynku i przyległych ulic za przygotowanie ołtarzy. Orkiestrze Dętej, Chórowi Kolegiackiemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, dzieciom sypiącym kwiatki, Sodalicji św. Jadwigi Królowej, Kołu Gospodyń Wiejskich ze Strzeszyna, Strażakom z Korczyny i Strzeszyna oraz Służbom zabezpieczającym procesję eucharystyczną, a także Firmie Lelko za nagłośnienie. Wszystkim Parafianom, którzy tak licznie wzięli udział w uwielbieniu Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  • Msze św. na zakończenie roku szkolnego zostaną odprawione w czwartek o godz. 18.00 dla Szkół Podstawowych w Korczynie i Strzeszynie, w piątek o godz. 8.00 dla Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu. Prosimy o wystawienie Pocztów Sztandarowych. Zachęcamy do udziału w Eucharystii: dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.  Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w czwartek od godz. 17.00.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji osób przygotowujących ołtarz na Boże Ciało przy kapliczce św. Floriana, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski.
  • Dzisiejsza składka przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. W ubiegłą niedzielę zebrano do puszek 1486 zł.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku z prasą znajduje się nowy numer tygodnika Niedziela.
  • Burmistrz Biecza uprzejmie informuje wszystkich mieszkańców, że 24 czerwca o godz. 18.00 w budynku Szkoły w Strzeszynie, odbędzie się zebranie wiejskie, podczas którego zostanie omówiony temat scalenia gruntów miejscowości Strzeszyn.