• KALENDARZ LITURGICZNY: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza, BM.
  • W środę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, Patronów miasta Biecza. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W związku ze zmianą układu Mszy świętych, prosimy osoby zamawiające w tym dniu intencje mszalne o ich sprawdzenie w gablocie parafialnej lub na stronie internetowej Parafii. Główna Msza zostanie odprawiona o godz. 11.00. Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Piotr Gnat, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji im. Pawła VI, założyciel Domu Rekolekcyjnego TROSKA, brat naszego ks. Pawła. Na Sumę odpustową zapraszamy strażaków, szkoły, przedstawicieli urzędów i stowarzyszeń wraz z pocztami sztandarowymi. Postarajmy się przeżyć ten dzień odświętnie, w miarę możliwości powstrzymując się od prac niekoniecznych. Kancelaria parafialna w tym dniu jest nieczynna.
  • Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o 15.45.
  • W tym tygodniu wypada 1. piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy w piątek rano od godz. 6.30, a popołudniu od godz. 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. W sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja wynagradzająca do godz. 21.00. Za tydzień I-sza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  • Od piątku 1. lipca przez cały okres wakacyjny Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi przed nabożeństwami. Uczestnicząc w liturgii pamiętajmy o stroju odpowiednim dla miejsca świętego.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne parafii.
  • Dnia 4 sierpnia z Rzeszowa wyrusza 45. Piesza Pielgrzymka Rzeszowska na Jasną Górę. Zapraszamy do zapisywania się przez formularz zgłoszeniowy, który umieszczony jest na stronie internetowej Pielgrzymki. Tradycyjna forma pielgrzymowania 10 dni – koszt 250 zł, sztafetowa (jeden dzień) – 40 zł. Grupa bł. Karoliny z Gorlic zaprasza do wspólnego pielgrzymowania. Sztafeta wypada 7 sierpnia (niedziela). Przewodnikiem jest ks. Paweł Gąsior z parafii św. Jadwigi w Gorlicach.
  • W nawiązaniu do odczytanego listu – komunikatu Caritas Polska, nasza Parafia otrzymała kilkanaście pudełek tekturowych na różnorodne produkty, w ramach pomocy Ukrainie. Do każdej paczki jest dołączona lista możliwych zakupów. Gorąco zachęcamy Parafian do włączenia się w tę akcję, aby w ramach wspólnoty sąsiedzkiej czy rodzinnej wypełnić produktami jedno pudełko. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku znajduje się kolejny numer tygodnika Niedziela, a w zakrystii można odebrać nowy numer STASIA.
  • Burmistrz Biecza informuje o zbiórce odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W miejscowości Biecz zbiórka odbędzie się jutro, w Strzeszynie w środę, natomiast w Korczynie w czwartek. Szczegółowy harmonogram odbioru znajduje się na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bieczu.
  • Pani Poseł Barbara Bartuś zaprasza mieszkańców Biecza i okolic na spotkanie otwarte w Domu Ludowym w Libuszy, jutro o godz. 17.00.