• Rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Jest także miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych i czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.
  • KALENDARZ LITURGICZNY: w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Ligouriego; we wtorek istnieje możliwość zyskania odpustu Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie bazyliki, sankktuarium lub kościoła parafialnego, pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia św., Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwa według intencji Ojca św.; w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, K; w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.
  • W tym tygodniu wypada 1. czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 adoracja eucharystyczna w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Spowiadamy w piątek rano od godz. 6.30, a popołudniu od godz. 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. W sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja wynagradzająca do godz. 21.00. Za tydzień I-sza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  • W okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie o godzinie 7.00 i 18.00.
  • W czwartek, 4 sierpnia 2022 r. wyruszy 45. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6.30 tradycyjnie przy kościele farnym w Rzeszowie. Zachęcamy wiernych do duchowej łączności z pielgrzymami. Relacje z pielgrzymki codziennie będzie przekazywać katolickie radio „Via”.
  • 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy przeżywać dożynki parafialne, dziękując Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Zachęcamy mieszkańców poszczególnych rejonów parafii do przygotowania wieńców dożynkowych. Pielęgnujmy wspaniałe tradycje naszych przodków.
  • Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie delegację z parafii św. AnnyŚwięcanach, która kwestuje na rzecz budowy nowej świątyni. Prosimy o hojność serca na ten cel.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – jest nowy numer tygodnika Niedziela, a także czasopisma dla dzieci STAŚ.