• Przeżywamy dzisiaj dzień odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczystej Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył
    i kazanie wygłosi nasz rodak, ks. Maciej Nowicki – wikariusz parafii św. Stanisława BM w Jaśle. Na Sumie procesja różańcowa wewnątrz świątyni. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. Po południu nie będzie już nabożeństwa różańcowego, Msza św. o godz. 16.00.
  • KALENDARZ LITURGICZNY: we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, Z; w środę św. Faustyny Kowalskiej, Dz. oraz Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w sobotę modlitwy za wstawiennictwem św. Jadwigi Królowej. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o 15.30. W środę różaniec będzie prowadzony przez Grupę Misyjną.
  • W I. czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  • W I. piątek pierwsza Msza św. i spowiedź o godz. 6.15, po południu od 17.00; od godz. 8.00.odwiedziny z posługą sakramentalną osób chorych. Po Mszy św. wieczornej zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza, na którą zapraszamy także wszystkich chłopców, którzy chcieliby należeć do grona ministrantów.
  • We wtorek po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie informacyjne dla dorosłych na temat wspólnoty Sercańskiej Rodziny Świeckich.
  • W piątek o godz. 16.30 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie grupy Dzięciecej Rodziny Sercańskiej.
  • W dniu jutrzejszym o godz. 12.00 w katedrze w Elblągu odbędzie się pogrzeb śp. bpa Jana Styrny, proboszcza parafii Bożego Ciała w Bieczu w latach 1982-1991. W uroczystościach pogrzebowych będzie uczestniczyć delegacja z naszej parafii. W tym dniu o godz. 12.00 w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji zmarłego ks. Bpa Jana Styrny. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwie, aby podziękować Panu Bogu za życie Księdza Biskupa i prosić o wieczną szczęśliwość dla Niego. Parafia Katedralna w Elblągu przeprowadzi internetową transmisję uroczystości pogrzebowych – link do transmisji znajduje się na stronie internetowej naszej parafii oraz na profilu fejsbukowym.
  • Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w organizację dnia integracji parafialnych grup dziecięcych i młodzieżowych. Bóg zapłać.
  • Na stoliku z prasą znajduje się nowy numer tygodnika Niedziela. Zachęcamy do lektury.