• Dzisiaj Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Dziś i jutro Msze św. w porządku niedzielnym, tylko do południa. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  • KALENDARZ LITURGICZNY: jutro Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika, na Sumie poświęcenie owsa; we wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, naszą modlitwą otaczamy ks. Biskupa Ordynariusza w dniu jego Imienin; w środę Święto Świętych Młodzianków, Męczenników oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi
    i Józefa. Za tydzień I. niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  • W sobotę Zakończenie Roku Pańskiego 2022. O godz. 16.00 Msza św. na zakończenie roku, a po niej nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za udział w nim możemy zyskać odpust zupełny. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną podziękować Bogu za łaski otrzymane w minionym roku.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok i Dzień Modlitw o pokój na świecie.
  • Serdecznie dziękujemy dzieciom, które w Adwencie licznie i pięknie uczestniczyły w Mszach świętych roratnich, a także ich rodzicom i opiekunom oraz siostrom zakonnym. Dzieci, które nie odebrały w piątek nagrody za uczestnictwo w roratach, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
  • Na stoliku z prasą znajduje się nowy numer tygodnika Niedziela.
  • Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Pamiętajmy, że w osobie kapłana sam Chrystus przychodzi do naszych domów przynosząc radość, pokój i błogosławieństwo. Niech wspólna modlitwa i rozmowa na tematy istotne w życiu odwiedzanych rodzin i całej wspólnoty parafialnej, będą szczególnym znakiem Jego obecności pośród nas. Prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż oraz zapalone świece, wodę święconą i kropidło. W wodę święconą można się zaopatrzyć w zakrystii.  Będziemy bardzo wdzięczni za przywożenie i odwożenie kapłanów oraz ministrantów. Program kolędowy zostanie odczytany jutro, zaś całościowy harmonogram kolędy jest dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano od wtorku do piątku.
  • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Stefan Czech, Marta Dziki oraz Krystyna Skowronek, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.