• Obchodzimy dziś 70. Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dramacie ludzi chorych na trąd. Wspierajmy też misjonarzy, którzy niosą pomoc ludziom dotkniętym tą chorobą.
  • KALENDARZ LITURGICZNY: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 8.30 i 18.00. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji. W modlitwie polecajmy także Siostry Sercanki, posługujące w naszej parafii. Na każdej Mszy św. błogosławienie gromnic, prosimy o przyniesienie ich na liturgię.
  • W okresie ferii Msze święte w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.
  • W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 dzieci z klas III otrzymają modlitewniki. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
  • W sobotę przypada 2. rocznica śmierci ks. Władysława Kreta. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w Jego intencji.
  • W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne, a także w intencji misji. W piątek Msze św. o godz. 6.15, 7.00 i 18.00, spowiedź rano od godz. 6.15 i popołudniu od 17.00,  od godz. 8.00 udamy się  z  posługą sakramentalną do chorych.

  • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  • Na stoliku z prasą znajduje się nowy numer tygodnika Niedziela, do którego został dołączony bezpłatny dodatek „Jan Paweł II – odkrywamy prawdę”, w którym zostały wyjaśnione kulisy bezpardonowego ataku na Papieża-Polaka. Gorąco zachęcamy do lektury.
  • W piątek zmarł Ks. Kanonik Zygmunt Mularski, proboszcz naszej Parafii w latach 1993-2001. Jego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.00 w Gwoźnicy Górnej k. Niebylca. W związku z tym w poniedziałek o godz. 12.00 rozlegną się dzwony. Posługa śp. ks. Zygmunta zaowocowała m.in. renowacją zabytkowej dzwonnicy, troską o Szpitalik św. Jadwigi Królowej. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu.