• Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11.30 dzieci z klas czwartych naszej parafii będą przeżywać uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii świętej.
  • Zachęcamy do śpiewu Litanii Loretańskiej w kościele o godz. 17.30, a także w naszych domach oraz przy kapliczkach przydrożnych.
  • W tym tygodniu wypadają tradycyjne Dni Krzyżowe. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i dobre urodzaje, a także o zachowanie nas od chorób, a tegorocznych plonów od nieszczęść i klęsk żywiołowych. O godz. 18.00 Msza św., a następnie procesja.

– w PONIEDZIAŁEK z intencji mieszkańców ul. ks. Bochniewicza, Ścibórki, Wilczaka, Kalisówki i kapliczki u państwa Róż i Augustyn.

– we WTOREK z intencji mieszkańców Podwala i Wapnisk, Strzeszyna – Góra i granice Racławic, od strony Haberków i Pyznarów oraz kapliczki u państwa Rybowicz.

– w ŚRODĘ z intencji mieszkańców Rynku wraz z przyległymi ulicami, Serwońca, strony Pyznarów i Pisarzówki oraz kapliczki u pana Klesyka.

  • KALENDARZ LITURGICZNY: we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, KM, Patrona Polski. W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę przypada 23. rocznica sakry biskupiej Biskupa Ordynariusza, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • We wtorek i w czwartek o godz. 16.00 próby przed uroczystością I. Komunii św.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji o Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego i wszelkie potrzebne łaski dla młodzieży, która w tym roku przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania oraz ich Rodzin.
  • Duszpasterstwo Strażaków Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w niedzielę, 28 maja 2023 r. na 6. Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby zostanie odprawiona o godz. 15.00.
  • Składka w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej Parafii.
  • Na stoliku z prasą znajduje się nowy numer tygodnika Niedziela, w którym m.in. poruszono temat, jak powinno się reagować na przemoc i agresję.