• Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Przypominamy o obowiązku corocznej spowiedzi i Komunii św. Mamy na to czas tylko do najbliższej niedzieli. Przypomnijmy o tym także naszym bliskim.
  • Na Sumie uroczystość I Komunii św. dla dzieci z klas trzecich. W tym roku do I. Komunii przystąpi 42 dzieci.
  • Dzisiaj o godz. 18.00 Sodalicja św. Jadwigi Królowej zaprasza wszystkich chętnych do śpiewu Litanii Loretańskiej przy źródełku św. Jadwigi Królowej na Ścibórce.
  • KALENDARZ LITURGICZNY: jutro drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 7.30 i 8.30 oraz o 18.00; w środę święto Nawiedzenia NMP oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Rzeszowie; w sobotę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, MM. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  • Nabożeństwa majowe w kościele do środy o godz. 17.30.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od godz. 17.00. Spowiadamy w piątek: rano od godz. 6.15, popołudniu od 17.00. Odwiedziny chorych od godziny 8.00. Msze św. w pierwszy piątek o godz. 6.15, 7.00 oraz 18.00. W sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja wynagradzająca do godz. 21.00. W sobotę na zakończenie Białego Tygodnia odbędzie się pielgrzymka dziękczynna dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców do sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie. Za tydzień I. niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych, a po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic róży dziecięcej i młodzieżowej.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji o Boże błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla mieszkańców Korczyna-Góra z racji poświęcenia pokarmów wielkanocnych.
  • 8 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. w kościele św. Anny, a następnie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zakończenie nabożeństwa w naszej Kolegiacie. Tradycyjnie ołtarze jak w ubiegłym roku. Prosimy mieszkańców o ich przygotowanie.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne. Zebrano kwotę 11 000 zł.
  • Na stoliku z prasą znajduje się nowy numer tygodnika Niedziela. Od tego tygodnia jest również do nabycia Magazyn Niedziela. Jest to kwartalnik, liczący ok. 100 stron, zawierający przegląd wydarzeń kościelnych, społecznych i kulturalnych. Cena 15 zł.