• KALENDARZ LITURGICZNY: we worek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; w środę wspomnienie bł. Władysława Findysza, KM i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła;  w sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
  • W okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie o godzinie 7.00 i 18.00. We wtorek o godz. 18.00 Msza Św. dziękczynna za otrzymane łaski i dalszą opiekę mieszkańców Ścibórki.
  • Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Mariusza Romanowskiego, którego Ksiądz Biskup skierował do naszej Parafii, zastępując ks. Dariusza. Wszyscy życzymy mu wielu łask Bożych i radości z posługi duszpasterskiej w naszej Parafii.
  • Ochotnicza Straż Pożarna Strzeszyn zaprasza, na uroczystą Mszę Świętą polową i odsłonięcie tablicy z okazji 70-lecia powstania Straży Pożarnej, która odbędzie się dzisiaj o godz. 13:30 przy remizie OSP w Strzeszynie.
  • W najbliższą niedzielę odpust ku czci św. Bartłomieja w parafii Wójtowa. Suma o godz. 11.00.
  • W Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach trwają uroczystości odpustowe. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce parafialnej. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich i Strażakom z Korczyny za wystawienie delegacji wieńca dożynkowego  i reprezentowanie Parafii podczas Uroczystości Odpustowych
    w Lipinkach.
  • Organizatorzy Dożynek Gminy Biecz zapraszają na Dożynki Gminne, które  odbędą się za tydzień w niedzielę. Uroczysta Msza Święta w Kolegiacie Bożego Ciała o godz. 11.30, podczas której nastąpi poświęcenie dożynkowych wieńców. Następnie uroczysty przejazd korowodu dożynkowego na plac przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzeszynie, gdzie odbędzie się dalsza część programu dożynkowego, m.in. prezentacja wieńców dożynkowych oraz występy artystyczne.
  • Na stoliku z prasą znajduje się nowy numer tygodnika Niedziela, a w nim m.in. artykuł: „Kryzys wiary w dobro”.  Dostępne jest także czasopismo STAŚ dla dzieci.