• Dzisiaj I. niedziela miesiąca. Podczas każdej Mszy Świętej czytamy List Pasterski Episkopatu Polski z okazji XIII Tygodnia Wychowania. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Od przyszłej niedzieli zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 10.00.
 • KALENDARZ LITURGICZNY: w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy prowadzona przez Grupę Misyjną, w piątek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy wieczornej poświęcenie ziarna siewnego. Również w piątek Modlitwy do Św. Jadwigi Królowej oraz błogosławieństwo relikwiami. Za tydzień w niedzielę o godz. 11.30 Msza Św. w intencji: O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej  i wszelkie potrzebne łaski dla osób przygotowujących 4 ołtarz na Boże Ciało i ich Rodzin
 • W poniedziałek o godz. 8.00 Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korczynie oraz Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli na Eucharystię, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny. Również w poniedziałek o godzinie 16.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z okazji 50- lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Strzeszynie. W imieniu dyrekcji zapraszamy delegację pocztu sztandarowego, całe grono pedagogiczne, pracowników, uczniów, rodziców, przedstawicieli władz lokalnych i samorządowych, wszystkich którzy byli i są związani z tą szkołą.
 • Za tydzień w niedzielę w Markowej koło Łańcuta odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów – męczenników: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci – polskiej rodziny, która została zamordowana przez żandarmerię niemiecką w czasach II wojny światowej za ukrywanie w swoim domu Żydów. Msza święta z aktem beatyfikacji odbędzie się o godz. 10.00, której będzie przewodniczył prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych – Kardynał Marcello Semeraro. Nasza parafia otrzymała około karty wstępu na tę uroczystość. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 • Rozpoczynamy etap bezpośredniego przygotowania do sakramentu bierzmowania dla uczniów z klas ósmych z terenu naszej parafii. Spotkanie organizacyjne z rodzicami i kandydatami do bierzmowania odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy świętej.
 • W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Misyjnej. Również w środę po Mszy św. wieczornej zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.
 • Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się w działalność tej młodzieżowej grupy duszpasterskiej.
 • W piątek po Mszy wieczornej spotkanie Sodalicji Św. Jadwigi Królowej.
 • Serdecznie zapraszamy na spotkanie scholi – Dziecięcej Rodziny Sercańskiej w sobotę o godz. 10.00 w Domu Parafialnym. W niedzielę za tydzień po Mszy o godz. 10.00 spotkanie Grupy Młodzieży Rodziny Sercańskiej.
 • W niedzielę 17 września odbędzie się 2. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium MB Salentyńskiej w Dębowcu. Wyjście o godz. 4.00 z placu przy naszej Kolegiacie. Suma Odpustowa o godz. 11.00. Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport powrotny. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego pielgrzymowania. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii.
 • Na stoliku z prasą znajduje się nowy numer tygodnika Niedziela, a w nim m.in. artykuł: „Żniwa – czas podsumowań”. Dostępne jest także czasopismo STAŚ dla dzieci.
 • Istnieje możliwość zamawiania intencji mszalnych na rok 2024.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg liturgii Mszy Świętej w ramach Dożynek Gminnych.